• Безсмертна слава лицарів Крут

        29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами. Уряд Української народної республіки кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою.
        Чому трагедія Крут і дотепер стукає в наші серця? Бо вона не тільки наше минуле, а й буремне криваве сьогодення.
        Із метою вшанування пам`яті подвигу українських юнаків, які героїчно боронили Вітчизну у бою під Крутами, працівники читального залу центральної міської бібліотеки  28 січня у професійному ліцеї №15 провели урок мужності “Через Крути – у майбуття”.    
        Валентина Самардак підготувала цікавий сценарій.Учні уважно слухали розповідь про невеличку групку дітей-одчайдухів, своїх ровесників, яка чинила опір шеститисячній армії вишколених солдатів, знаючи, що їм пощади не буде, що треба вистояти до кінця, розуміючи, що саме тут, під Крутами доведеться загинути. У розповіді Ольги Соломаніної особливо вразила учнів легенда про матір, яка тяжко тужила та убивалася за своїм закатованим сином.. Юнаки ліцею із захопленням слухали вірші, присвячені подвигу кращих синів України у виконанні  Любові Вилегжаніної.
        Бібліотекарі провели  огляд  книг, представлених на книжковій виставці  “Герої Крут – ніхто не забутий”.
        Навіть донедавна подвиг цей здавався чимось неймовірним та незбагненним. Аж поки не відбувся Майдан, і ми не побачили, які ж вони – справжні герої. Не лише ті, хто Небесною сотнею полинув за Божі пороги. До них долучилися тисячі звитяжців, котрі стали на захист Вітчизни від московських агресорів та їхніх найманців.
        Нехай пам`ять про наших героїв, що загинули під Крутами, на Майдані, на Сході України буде вічною! І нехай їхня  звитяга і мужність, їхній подвиг будуть прикладом для нас, як треба любити і захищати свою Батьківщину.

  Валентина Самардак, провідний бібліотекар ЦБ,
  Любов Вилегжаніна, головний бібліотекар ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше