• Василь Стус: життя як творчість

        Нарешті стали реально значимими і почутими слова Василя Стуса, поета і громадянина, класика української літератури ХХ століття.
        Часто трапляється, що про когось, хто все життя перебував в епіцентрі подій, забувають відразу після смерті. До Василя Стуса слава прийшла після перепоховання його в рідній Україні.
        Людська гідність, повага до особистості, жертовність заради справедливості – це ті орієнтири, якими він керувався в житті.
        Усвідомленню величі поета, осмисленню його життєвого і творчого шляху присвячений щорічний конкурс читців-декламаторів творів В.Стуса “Незламний лицар правди і свободи”, який відбувся у центральній міській бібліотеці 20 січня.
        Не дивлячись на шкільні канікули, висловити свою любов, своє розуміння поезії Василя Стуса виявили бажання учні шкіл, гімназій, економічно-правового ліцею та студенти гуманітарно-педагогічного коледжу та ТЕК БНАУ.
        Голова журі, актор, помічник художнього керівника Київського академічного обласного музично-драматичного театр ім. П.Саксаганського Олександр Шевчук наголосив, що символічним є те, що конкурс відбувається напередодні Дня Соборності України, за яку так невпинно боровся і був відданий справі вільної, соборної України Василь Стус. Він також відзначив високу підготовку конкурсантів та їхню майстерність виконання, розуміння поезії, а також великий творчий потенціал молоді.

        Журі конкурсу одноголосно визнало переможцем конкурсу (Гран-прі) Марину Кислу (ЦТДЮ “Соняшник”).
        І місце в різних вікових категоріях вибороли: Петришин Святослав (гімназія №2), Василюк Анастасія (гімназія №1), Швед Вероніка (БСЗШ №12), Єрохіна Євгенія (ТЕК БНАУ).
        Другі місця присуджені: Лавровській Анастасії (ЦТДЮ “Соняшник”), Шевченко Анастасії та Слюсаренко Альоні (гімназія №1), Івановій Анні (БЗШ №7).
        Треті місця між собою розділили: Голоско Світлана (гімназія №2), Олексієнко Віктор та Джура Марина (БЗШ №3), Чекунова Ксенія (БЗШ №18) та Гирявець Дмитро (економічно-правовий ліцей).
        Усі  переможці відзначені дипломами та книгами. Сюрпризом для усіх стали подарунки з українською символікою від міського осередку ВМГО “Молода просвіта”.


  Тетяна Кириленко, зав. відділом ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше