• А третій же празник – Святе Водохреще…

          19 січня український народ святкує Водохреще. Це третє завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. У цей день у бібліотеці-філії №3 відбулося засідання обрядової вітальні клубу “Бабусина скриня” – “А третій же празник – Святе Водохреще…”. Завідувачка бібліотекою Ксенія Гнуда та бібліотекар Тетяна Драбинко розповіли членам клубу, учням 6-В класу БЗШ №15, про свято Йордану, присвячене чистителю і святителю давнини – воді; вигнанню зими та вшануванню приходу весни.
          Дар`я Синицька, Ліза Любченко, Женя Сидоренко поділилися інформацією про цілющі властивості хрещенської води, про те, що набрати її слід у першій половині дня 19 січня з будь-якого джерела, головне, щоб була чистою. Таку воду можна пити щоранку, додаючи столову ложку в склянку звичайної води. Водохрещенська вода вважається своєрідним спасінням від багатьох недуг.
          А ще юні читачки розповіли, що всім дівчатам слід класти у посвячену воду калину й вмиватися, щоб щоки були рум`яними. Згадали школярі прислів`я та приказки про Водохреще, а ще смакували цілющу хрещенську воду. То ж слід пам`ятати, як святкувалися найкращі у сиву давнину свята: Різдво Христове, Щедрий вечір, Водохреще. Відроджуймо ці гарні традиції і сьогодні.

    Ксенія Гнуда, зав. філією №3.    Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше