• Створений дарувати тепло

                                                                       Приймайте своїх гостей так, щоб вони
                                                                       відчували тепло взимку й прохолоду влітку
                                                                                             Рікю, майстер чайної церемонії.

        Чай – напій, який люблять абсолютно всі. Він бадьорить вранці, заспокоює ввечері, взимку зігріває, а в спеку втамовує спрагу. Чорний, зелений, білий, червоний, жовтий... А крім того – трав`яні чаї, мате, каркаде... Сьогодні ми п`ємо той самий напій, яким ласували китайські імператори майже п`ять тисячоліть тому.
        Міжнародний день чаю, який відмічається 15 грудня, став чудовим приводом для зустрічі членів клубу “Надія” Академії пенсіонерів благодійного фонду К.Єфименка. Адже чаювання – це гарна нагода поспілкуватися і просто добре провести час.
        З історією виникнення одного з найдавніших напоїв та багато іншої цікавої і корисної інформації про особливості вирощування, збору та обробки чайної сировини, про лікувальні властивості та національні методи заварювання чаю розповіла бібліотекар Леся Кравчук.
        Світлиця філії №3, а нині фітовітальня “Дарунок Флори”, переповнена чайними ароматами: від китайського зеленого з жасмином до не дуже відомого імбирного напою, який запропонувала членкиня клубу, активна читачка нашої книгозбірні, Людмила Кульбако. Ось його рецепт: у заварник покласти жменю чорного чаю, 2-3 гвоздики, палочку кориці і натертий імбир. Залити окропом, дати настоятися 5 хвилин. Розлити по чашках і додати шматочок лимона або апельсина. Пити чай з медом.
        Складна ситуація у країні, тривоги про майбутнє об`єднали нас, зробили ближчими, змусивши відчути, що означає бути українцем. Сьогодні гості нашої фітовітальні також дегустували чай, створений торгівельною маркою “Аскольд” із символічною назвою “Я вірю в Україну”. Високогірний чорний чай із золотим соняшником та небесно-блакитними пелюстками волошки нагадує блакитне небо та море пшениці нашого рідного краю та містить частинку його душі. Яскравий та особливий, як і наша Україна!
        Додатком до заходу стала викладка літератури “Чай – створений дарувати тепло”.
        Ми вдячні всім, хто завітав до нас на гостини!

  Наталія Добровольська, бібліотекар ф. №3.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше