• Калита, на джерельній воді мішана, на меду, горіхах печена...

        Калита, на джерельній воді мішана, на меду, горіхах печена... Від цих слів одразу відчуваєш солодкий смак калити, пиріжків, вареників, чуєш сміх молоді на вечорницях; перед очима хлопці на коцюбах, дівчата, що ворожать на судженого...
        І так щемно стає на серці від таких близьких та рідних картин народного життя. Наші українські традиції – це частина нас самих. Ми всотали їх з молоком матері і саме під час свят та народних гулянь ми найбільше відчуваємо себе українцями... з діда-прадіда українцями!
        Саме просвітництвом та залученням підростаючого покоління до народних традицій займається колектив філіалу №1. Ось і напередодні свята Андрія тут відбулися вечорниці. Учасники заходу – учні 5-В класу БСШ №1  швидко визначили пана Калитинського, відповідального за калиту, пани Коцюбинські завзято під`їжджали на коцюбі і стрибали аби лише вкусити хоч найменшенький шматочок такої бажаної калити. А далі були ігри: “Панас, хапай нас”, “Веселі шаровари”, “Горіхи”, де усі бажаючі мали змогу продемонструвати свою спритність та силу.  Дівчатка були щасливі від можливості поворожити на судженого, адже, кожна представниця прекрасної статі, навіть найменша, бажає знати, кого їй подарує доля у супутники життя.
        Які ж вечорниці без веселих історій, байок та усмішок? Не буває таких!!! І один поперед одного почали хлопці розповідати смішні історії та небилиці, дівчата слухали-слухали і вирішили хлопців побороти у мистецтві декламувати “смішинки”.
        Змагання-змаганнями, але дружба передусім. Тож і частували пиріжками дівчата хлопців, а хлопці дівчат. Господині у свою чергу нагодували гостей варениками та пригостили узваром.
        Чому ж Андріїв не привітали, запитаєте ви? Привітали... наприкінці свята. І подарунки вони отримали, але тільки після того як продемонстрували свої таланти. Один з іменинників навіть вірш болгарською мовою розповів.
        Ось у такій атмосфері домашнього затишку і з щирим сміхом, смаколиками та домашніми улюбленцями (котом та собакою), які допомагали ворожити пройшло свято народознавства у бібліотеці.

              Олександра Заворотня, гол. бібліограф методвідділу.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше