• Веселих свят!

        26 листопада у читальній залі Центральної бібліотеки відбулася презентація нової книги братів Капранових "Веселих свят!”.
  На 100 сторінках цієї книги, що побачила світ слідом за "Мальованою історією Незалежності України” у Київському видавництві "Зелений пес”, читачі знайдуть цікаву інформацію про традиційні українські свята.
       Концепція книжки продовжує "Мальовану історію” – коротко, зрозуміло, ілюстративно, практично. Пісні з нотами, ігри з правилами та лічилками, страви з рецептами, рукомесло зі схемами, ну й звісно інформація про виникнення свята та його еволюцію з дохристиянських часів аж дотепер.
        Над книжкою працював цілий колектив художників, етнографів, фольклористів, музикантів, дизайнерів – саме завдяки цьому вдалося вмістити інформацію лише на 100 сторінках і зробити книжку доступною для всіх, як за змістом, так і за ціною.
       Окрім народних свят, у книзі міститься інформація про офіційні та міжнародні: День Незалежності, Новий Рік, День Книжки, День Знань, День Криму тощо.
        "Звісно, на ста сторінках неможливо описати безкінечний світ українських традицій. Бо, насправді, у кожному селі та навіть родині, святкують по-своєму. Тому ми сподіваємося, що видання послужить путівником українськими святами, за допомогою якого дорослі разом із дітьми віднайдуть для себе багато цікавих та мудрих святкових розваг – окрім традиційного застілля, а головне – розпитають бабусь, як святкували вони, і продовжать місцеві традиції”, – зазначають брати Капранови.
        Ця книга є методичним матеріалом для вчителів і бібліотекарів та стане у нагоді усім, хто переймається проблемою патріотичного виховання підростаючого покоління, бо на думку авторів: "Українець – не той, у кого батьки були українцями, а той – у кого діти будуть українцями”. Й справді, для того, щоб ніхто не зазіхав на територіальну цілісність України потрібно берегти мову, традиції народу, тоді "ніякий Радянський Союз у нас не приживеться”. Зараз на Сході України йде війна  культури з безкультур`ям, людей освічених з невігласами, духовності з цинізмом. Важливо переорієнтувати батьків на "книжкові подарунки” до свят, для того щоб змалечку виховувати патріотів.
        Цікаво, що на основі попередньої книги "Мальована історія Незалежності України” письменники підготували брошури, у яких вміщені головні факти з історії нашої держави. Ці брошури зараз активно розповсюджуються на сході України з метою недопущення виникнення нових проявів сепаратизму на звільнених від терористів територіях.
        Автори зазначили, що гонорари за нову книгу вони перераховують на потреби українського війська, тому усі, хто під час презентації придбав собі збірку, ще раз долучилися до благородної справи допомоги захисникам Вітчизни.
        Директор міської ЦБС Раїса Григоренко подякувала братам Капрановим за цікаві книги та вручила Подяку за багаторічну творчу співпрацю організатору зустрічі голові правління Міжнародного благодійного фонду "Наша спадщина” Борису Ребцю.

  Олена Бульда.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше