• Світ, який не повинен загинути

        21 листопада працівники центральної міської бібліотеки провели для шестикласників БСШ №9 екологічну годину “Земля –планета живих”.
        Бібліотекарі й учні зібралися, щоб обговорити проблеми  екологічної ситуації в Україні і світі. Головний бібліотекар читального залу Любов Вилегжагіна розповіла про екологічний стан України і міста,  наголосивши, що нас оточує чарівний і квітучий світ  природи. Ним потрібно захоплюватися і берегти. Зараз надзвичайно загострилося протистояння людини і природи, яке спричинило поширення екологічних проблем на глобальному і регіональному рівнях: зменшення озонового шару, нестача чистої питної води, випадання кислотних дощів. Щорічно планета втрачає десятки видів тварин,  занесених  у Червону книгу. Особливо багато шкоди завдається природі під час воєн і збройних конфліктів. Крім людських страждань і смертей війни наносять велику шкоду довкіллю.  Територія збройного конфлікту перетворюється на зону гуманітарної та екологічної катастрофи, що ми сьогодні спостерігаємо на Донбасі.
        Провідний бібліотекар Валентина Самардак дала поради як берегти природу. Процитувала слова відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: “встав вранці, привів себе в порядок – і відразу ж приведи в порядок свою планету”. “Усім потрібно починати з себе, душею відчути єдність з природою”, – наголосила бібліотекар.
        Одними із перших на захист довкілля стала творча інтелігенція – письменники, художники, актори.   Такими  словами розпочала літературну сторінку провідний бібліотекар Маргарита Зубкова. Вона натхненно прочитала вірші Євгена Гуцала “Рятуємо чисте повітря”, Тетяни Шарової “Мы взвалили всю тяжесть на хрупкие плечи Земли”.
        Учні  Богдана Коба, Аліна Кравченко, Максим Редька, Антон Токовий, Вероніка Міхневич декламували  вірші  Ліни  Костенко, Богдана  Лепкого,  Олега Гайовишина.
        Виступи  супроводжувалися демонстрацією відеороликів “Планета – наш спільний дім”, “Хто, якщо не ми”,  кліпами Майкла Джексона “Пісня Землі” й учениці четвертого класу цієї ж школи, володарки гран-прі ХІІ-го дитячого музичного конкурсу “Вітебськ-2014” Анастасії Багінської  “Три поради”.
        Учнів вразила історія собаки Ангеліни, про яку йшлося у телерепортажі “Хоробрі серця” на телеканалі 1+1. Знайшовши свій прихисток на одному із  блокпостів наших воїнів,  вона стала для них янголом-охоронцем.
        Бібліотекарі оформили книжкову виставку “У долонях Всесвіту – Земля”  та провели бібліографічний  огляд книг, представлених на цій виставці.

                            Маргарита Зубкова,  провідний бібліотекар ЦБ.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше