• Знайомство з книгою О.Виговського “За руку з Хароном” відбулося

         20 листопада 2014р. читальна зала ЦБ заповнилася читачами, які продовжили пізнавати творчість журналіста і літератора Олександра Виговського. Цього разу поціновувачів творчості Олександра Григоровича знайомили із збіркою віршів “За руку з Хароном”.
         Поетична збірка серед шести книг автора – одна і її потрібно читати серцем, бо вона особлива. Ця книга – оголена душа автора, його сповідь перед людьми, перед самим собою і світом, перед Всевишнім. Наповнюють книгу християнські поетичні образки, лірика соціально-громадянського звучання, любовна, пейзажна, альбомні вірші, що є знаковими у творчості автора. Значну частину збірки становлять вірші, написані російською мовою. Головний редактор газети “Копейка” Антоніна Нікіфоренко у вступній статті до книги дала розгорнуту характеристику цього видання, зупинившись не тільки на поетичній частині, а й на розкритті іншої грані таланту О.Виговського – різьбленні камерної дерев`яної скульптури, колекція якої за інформацією пані редакторки “нараховує понад 60 робіт, що відкривають власний внутрішній світ [О.Виговського] “без цензури”. 20 фотографій цих робіт з цікавими і оригінальними авторськими коментарями вміщено у книзі.        Що у віршах, що у мистецьких творах відчувається велике прагнення автора – досягти розуміння людського серця. Все, що осмислено, пережито, передумано і відчуто автором викладено у його творах. Імпонує самоіронія, а й іноді сарказм  та гумор автора у розкритті деяких сторін життя суспільства і людини, його шляхетність і мудрість у підході до висвітлення соціальних явищ.
        Частина віршів написана до 2010 року, пророчо випереджає події, які відбуваються через п`ять років. Тематика збірки різностороння: Голодомор 1923-1933-х рр., подвиг українців під Крутами, вболівання за українську мову, враження від помаранчевої революції, учасником якої був О.Виговський, образи осені і ночі створюють відповідні настрої ще однієї частини книги. Про все це розповіла ведуча презентації Тетяна Біла, анонсуючи видання.
        Свої враження про новинку висловили письменниці Таїна Братченко та Галина Невінчана. Схвальні відгуки про книгу разом із прочитанням віршів почули присутні від бібліотечних працівників Мирослави Пациаді, Зінаїди Макарцевої, Марини Карімової, Тетяни Ямінської, Олени Корнієнко, Ніни Сорокун, Майї Боженко.
        Відкритий перегляд літератури, оформлений працівниками ЦБ, дав змогу читачам ознайомитися з творчим доробком О.Виговського.

  Тетяна Біла.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше