• Там, де панують душевність і духовність

        Так можна сказати про всі бібліотеки нашого міста, які підпорядковані Централізованій бібліотечній системі. Адже їх працівники кожного читача завжди зустрічають, як бажаного і близького знайомого: привітно, дружньо і з увагою. До них щодня звертаються люди різного віку, професій і уподобань. Одним треба допомогти з літератури за шкільною програмою, іншим підібрати журнали для наукової праці, третіх цікавлять книжкові новинки, а четверті хочуть просто почитати щось розважальне. І так – щодня.
        Мене давно не дивує ерудиція і обізнаність наших бібліотекарів у класичній і сучасній літературі. Це можна пояснити їхньою любов`ю до книг і досвідом роботи. Дивує інше: як можна знати своїх постійних читачів настільки, щоби пам`ятати, в якому навчальному закладі вчиться той чи інший студент, у якому вузі і які дисципліни викладає той або інший науковець, і, навіть, над яким твором нині працює хтось із наших письменників. А це свідчить про зацікавленість своїми читачами та їхньою творчою роботою.
        Працівники бібліотеки не лише знають своїх постійних відвідувачів, але завжди допомагають їм наскільки це можливо. Причому, не тільки вправно і швидко підбирають замовлену літературу, але й порадять книги нових авторів за потрібною тематикою. Тому наші білоцерківці можуть ознайомитися з літературними новинками не пізніше мешканців столиці.


        Та крім цього у нашій центральній бібліотеці надають ще одну величезну послугу (яку, до речі надавати не зобов`язані). Якщо хтось із викладачів або письменників просить передати книгу чи газету для свого колеги - тут ніколи не відмовлять і не забудуть. Звісно, що з таким проханням звертаються до друзів або ж до близьких знайомих, яким цілком довіряють. А ця, здавалося б невелика послуга заощаджує стільки дорогоцінного часу, що її просто неможливо переоцінити.
        У всіх бібліотеках завжди проводяться заходи згідно плану. Але той високий рівень і та багатогранність, яка охоплює величезну вікову аудиторію, притаманні саме нашим працівникам. Адже вони проводять літературні читання і тематичні концерти, конкурси читців і виставки малюнків, картин та художніх виробів (як дорослих авторів так і дітей). Організовують творчі зустрічі з письменниками-краянами і київськими літераторами, презентації їхніх творів. Іноді трапляється так, що читальна зала центральної бібліотеки не в змозі вмістити на захід усіх бажаючих. І тоді такі зустрічі проводять за межами бібліотеки: в органній залі, театрі або інших закладах.
        Надовго запам`ятається присутнім презентація чудової книги “Кобзар білоцерківський” за редакцією Володимира Іванціва, який видали до ювілею Тараса Шевченка. Завдяки ведучій – завідуючій методвідділом ЦБС Тетяні Григорівні Білій, цей захід став урочистим і хвилюючим святом, на якому вірші місцевих поетів, присвячені Кобзарю, народні і сучасні пісні гармонійно спліталися у квітучий вінок на честь великого Поета і Патріота.
        У нашому місті вже стало традицією презентації книг проводити в читальній залі чи літературній вітальні центральної бібліотеки. Письменники знають, що можуть не хвилюватися щодо підготовки: працівники бібліотеки подбають про авторську виставку книг, про оголошення і запрошення, про читацьку аудиторію, про виступаючих і про квіти для автора. Тому вони не лише популяризують творчість своїх земляків, а ближче знайомлять їх з читачами – їхніми неупередженими критиками або шанувальниками.
        Не забувають працівники бібліотеки й тих письменників, які вже пішли від нас назавжди. Так, у бібліотеці № 10, її завідуюча Ганна Григорівна Нагорна, завжди проводить творчі зустрічі з друзями, колегами і шанувальниками тих, по кому не згасає “Пам`яті свіча”.
        А ще наші бібліотекарі активно залучають білоцерківців до мистецтва.
        У бібліотеці №8, якою завідує Світлана Петрівна Хмільова, велику залу відведено для творів живопису і прикладного мистецтва, які виставляють наші земляки. Причому, експозиція виставок оновлюються щомісяця.
        Хоча при такій насиченій роботі у працівників обмаль вільного часу але деякі з них ще встигають виявляти свої вокальні здібності. А тому двічі на тиждень відвідують репетиції ансамблю “Калина”, щоби порадувати нас народними і сучасними піснями. Вже 27-й рік цим колективом керує Олександр Дмитрович Давиденко. В 90-х роках “Калина” стала лауреатом міської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького.
        Велику роль у кожному колективі відіграє його керівник. І чим більший колектив – тим більша відповідальність. А тому результати такої плідної роботи багато в чому залежать від директора міської ЦБС – Раїси Павлівни Григоренко. Вона вміє знайти підхід до кожного зі своїх колег. До речі, вона дуже любить народні пісні і вже не один рік співає у вокальному ансамблі “Калина”. Раїса Павлівна також захоплюється поезією.
        Людмила Федорівна Чупак – завідуюча центральною бібліотекою, має не лише великий професійний досвід, а і бездоганний літературний і художній смак. Тому виставки книг, оформлені у бібліотеці завжди зацікавлюють читачів.
        Завідуючи бібліотек міста залучили чимало дітей до конкурсу на кращу книжку-саморобку. І як  результат, переможницею у цьому Всеукраїнському конкурсі стала читачка бібліотеки сімейного читання №9 Зоряна Губрій.
        Не можна не згадати з вдячністю завідуючу бібліотекою №10 Ганну Григорівну Нагорну. Вона має ще одне обдарування: будь-який текст, (віршований чи прозовий), вміє відтворити голосом так тонко і яскраво, як професійні актори. У невеликій читальній залі цієї бібліотеки часто проводяться творчі зустрічі з літераторами, виставки учнівських робіт з макраме, вишивок, а щороку перед Великоднем експонуються різноманітні писанки, які підготували учні.
        Ксенія Петрівна Гнуда – завідуюча бібліотекою №3, що на Залізничному селищі, організовує для своїх читачів літературні вечори з письменниками,    а також виставки картин художників-краян. Коли ж вона виступає перед глядачами з гуморесками, то важко повірити, що їх читає не професіонал, а любителька цього жанру.
        На жаль, у одному матеріалі неможливо розповісти про всіх працівників наших бібліотек, адже всі заслуговують на слова подяки. Але можна впевнено сказати, що всі вони люблять свою професію, своїх читачів і є творчими особистостями. Мабуть тому у них склалися такі дружні стосунки з нашими письменниками. І це не просто слова.
        Коли напередодні ювілею нашого сучасного класика літератури і земляка – Віктора Олександровича Міняйла знімальна група з Київського телебачення присвятила йому передачу, то більшу її частину знімали в читальній залі центральної бібліотеки. Тут брали у письменника інтерв`ю, сюди запросили його друзів і колег, які ділилися думками про його творчість. Ця радісна і визначна подія недарма пов`язана з бібліотекою. Адже її працівники і читачі є давніми шанувальниками творчості славетного письменника.
        Але справжні друзі визнаються не лише в радості, а й у горі. Коли нас назавжди залишив талановитий письменник, наш земляк – Микола Осика, то разом з його улюбленою дружиною Любою, працівники бібліотеки підготували особливий вечір його пам`яті. Тут не було офіціозу, гучних виступів і пишних фраз, бо всі знають, як цього не любив Микола. Сюди прийшли близькі йому люди, як на традиційну поминальну вечерю, тиху, сумну і по-родинному щиру, де кожний сказав про нього своє добре слово.
        А минулого року, коли був ювілей нашого відомого письменника Андрія Дмитровича Гудими, то це стало справжнім сюрпризом для іменинника. Бо на дружньому вечорі, організованому працівниками бібліотек, панувала атмосфера справжнього родинного свята.
        Отже, тут, у централізованій  бібліотечній системі працюють не лише досвідчені професіонали, але добрі, творчі і щирі люди. Тому щоразу, коли заходиш до будь-якої бібліотеки, вже з порога відчуваєш затишок і невимовну ауру душевного тепла, яку створили її уважні господарки і наші улюблені Берегині духовності.

  Таїна Братченко, член НСПУ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше