• Дитинство залишилось на війні

        У грізних битвах Великої Вітчизняної війни наші діди, батьки, матері відстояли для нас право на мирне небо, право на щасливе майбутнє. Поряд з дорослими боролись і діти, імена багатьох нам відомі. Своєю мужністю і вірністю, ціною надлюдських зусиль вони наближали День Перемоги. Серед них була і Ольга Наумівна Горбань, читачка нашої бібліотеки, для якої дитинство скінчилося, як і у багатьох її однолітків, влітку 1941 року. Спогадами про пережите партизанка поділилася з юними відвідувачами бібліотеки №10 десятикласниками БЗШ №5 в день, коли наша держава відзначає День партизанської слави України.
        …Міцні, відважні хлопці приходили до їхньої домівки за розвідданими, за передачами, погрітися, підлікуватися, за зброєю… А дев`ятирічна Оля, залишивши свої ляльки і підручники, забравшись на височенне дерево, пильно стежила за дорогою, щоб ніхто з чужих не зміг зайти в хату. Саме тому її прозвали “хранителькою явочної квартири”. Розмовляючи з юними слухачами, наша героїня  просила їх рости добрими, щирими, любити свою Батьківщину, і при потребі, не задумуючись стати на її захист.
        Ольга Наумівна не шукала слави, життєвими дорогами йшла без нарікань та скарг.  Знаючи ціну миру, сьогодні, коли на нашу землю знову прийшла біда, і як ніколи потрібна підтримка українській армії, Ольга Наумівна вирішила  зробити благодійний внесок  – 1000 гривень на потреби української армії.  
        Слава Україні! Героям слава!

                                                             Ганна Нагорна,  зав. філіалом №10.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше