• Національному видавництву дитячої літератури “Веселка” – 80!

        Таку назву має виставка, яка відкрилася 1 вересня в Національному музеї літератури України. 
        Славна і багата історія “Веселки” бере свій початок у далекому 1934 році, коли  9 березня було засновано видавництво “Дитвидав”.
        Гарний ювілей, гарне свято відкриття виставки, на якому мали змогу побувати і бібліотекарі філіалу №10 Г.Нагорна та О.Заворотня.  Гостей зібралося багато – від маленьких читайликів (учнів 53-ї спеціалізованої школи) до поважних і шанованих письменників, яких привітно зустрічала заступник директора музею Сеннікова Раїса Павлівна, вона ж була і ведучою свята.
      

          Про те, що “Веселка” була і є  справжньою скарбницею духовності (підтвердженням є більше 10000 назв виданих творів загальним тиражем 1 мдрд. 131 млн. екземплярів), говорили директор видавництва Олексій Бондаренко та головний редактор Ірина Бойко (працює у видавництві майже 40 років), яка і ознайомила гостей із розділами виставки: “Шевченкіана”, “Золоті ворота”, “Відродження”, “Мово рідна, слово рідне”, “Козаченьки”… Справжньою окрасою виставки є ілюстрації відомих художників Е.Левандовської, М.Пшінки...
        Найменші відвідувачі знайдуть тут колискові пісні, забавлянки, веснянки, колядки, щедрівки, казки українські і народів світу.
        Відомий письменник Ярема Гоян 25 років очолював “Веселку”. Скільки рукописів пройшли через його руки, скількох авторів  підтримав!  Та у день відкриття виставки він зачарував всіх виконанням пісенного гімну видавництва і прочитанням поетичних творів.
        Поезії Анатолія Качана є одними з улюблених української дітвори. Тому зустріли його виступ діти з великою шаною і любов`ю. Музичне вітання ювілярам і всім любителям книги підготувала композитор Тетяна Димань та її талановиті вихованці.
        Символом “Веселки” є дівчинка у барвистому віночку, що розгорнула книжку і вчитується у кожне слово. Для того, щоб любов до книги у дітей не згасла, на пам`ять про ювілейну зустріч усі маленькі гості отримали в дарунок книги. Маємо  подарунок і ми – фото з учасниками свята, а ще книги, які придбали у видавців.
        Виставка буде діяти у вересні місяці –  відвідайте, не пожалкуєте.

   Ганна Нагорна, зав. філіалом №10.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше