• “Знайомтесь: Бібліотечні блоги” (Міжнародний день бібліотечного блогера у бібліотеці №9)

        Діяльність сучасних бібліотек спрямована на задоволення різносторонніх  інформаційних потреб користувачів. Постійно з`являються нові інформаційні продукти та послуги, за допомогою яких виконуються завдання, поставлені користувачами перед бібліотекою. Інновації у них найчастіше стосуються створення та використання Інтернет-ресурсів, причому на якісно новому рівні. Новими можливостями для бібліотечних фахівців відкрились блоги, які в українському інформаційному просторі набули великої популярності.       
        Віднедавна, 25 серпня відзначається Міжнародний день бібліотечного блогера. Цього дня у бібліотеці сімейного читання №9 проведено медіа-презентацію “Знайомтесь: Бібліотечні блоги”. У читальній залі зібралися представники бібліотек міста, району та Білоцерківського колегіуму, з яким творчо співпрацює бібліотека. Темою розмови  стало створення та ведення бібліотечних блогів, підняття їх соціального статусу, а також залучення читачів через мережу Інтернет до користування послугами бібліотеки.  

       Завідуюча Катерина Волинець розповіла про свою бібліотеку, яка рік тому змінила статус із дитячої бібліотеки на бібліотеку сімейного читання і запропонувала віртуальну подорож у світ бібліотечних блогів, яку підготувала бібліотечний блогер Світлана Могорит. Світлана Василівна є автором блогу “БібліоВсесвіт” бібліотеки сімейного читання №9. Вона розповіла про технологію створення блогу, його наповнення і редагування. На яскравих прикладах показала, що тільки змістовні і креативні пости користуються популярністю серед відвідувачів. Блогерша поділилася своїм надбанням з колегами та відповіла на запитання.                       
        До обговорення проблеми доцільності й ефективності бібліотечних блогів по скайпу приєдналися працівники Національної бібліотеки для дітей України Наталя Невмержицька, Сніжана Кисельова та Наталя Дзюба. Вони фахово поділилися своїм досвідом роботи з бібліотечним блогом “НБУшка”.   
        Обговорили питання нетикету у мережі Інтернет, наявність зворотного зв`язку з відвідувачами блогу та питання обліку роботи з бібліотечними блогами.                            Зустріч відбулася у формі дискусії, з новими пропозиціями і варіантами функціонування бібліотечних блогів. 

  Олена Дученко, гол. методист відділу методичної та бібліографічної роботи.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше