• Секрети плетіння купальського вінка

         Коли духмяне українське літо в самому розпалі, з квітчастими вінками і яскравими вогнищами приходить свято Івана Купала. Це день літнього сонцевороту, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. Головні атрибути свята – це Купало й Марена. За звичаєм, це дві уквітчані гілки, подібні до людських фігур.
        До цього свята молодь заздалегідь старанно готувалася: робили опудало, плели з живих квітів вінки, збирали хмиз, готували кулі соломи на вогнище. Довкола опудал водили хороводи, співали ритуальні купальські пісні. Дівчата плели вінки з польових квітів й перед заходом сонця збиралися на вигонах біля річок. Обов`язково розкладалося велике вогнище.
        Пізньої ночі дівчата пускали на воду сплетені ними вінки з прилаштованими запаленими свічками. Існує прикмета: якщо вінок пливе добре і свічка горить, то дівчина впродовж року вийде заміж, а якщо крутиться на місці – доведеться їй ще трохи дівувати.
        7 липня, з нагоди свята Івана Купала, працівники бібліотеки № 8 на чолі із завідувачкою книгозбірні Світланою Хмельовою для своїх читачів провели майстер-клас "Секрети плетіння купальського вінка”.
        Дійство відбувалося у парку біля бібліотеки. І діти, і дорослі отримали справжнє задоволення, доторкнувшись до історії прадавніх звичаїв нашого народу.

  Валентина Тимошенко.   Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше