• Мальована історія Незалежності України

        Не випадково 20 травня у читальній залі Центральної бібліотеки була розгорнута книжкова виставка “Українці – читайте”, на якій були представлені твори українських письменників, публіцистів, видавців та громадських діячів – Братів Капранових, матеріали з періодичних видань, присвячені їхній творчості та суспільній діяльності. Саме цього дня  у читальній залі бібліотеки відбулася зустріч літераторів з творчою інтелігенцією міста, організована головою правління Міжнародного благодійного фонду “Наша спадщина” Борисом Ребцем.
        Цю зустріч без перебільшення  можна сміливо віднести до заходів, які збагачують людину новою цікавою інформацією, заряджають особливою енергетикою та дарують позитивний настрій.
        Віталій та Дмитро Капранови презентували білоцерківцям свою нову книгу “Мальована історія Незалежності України”, яка побачила світ у 2013 році у київському видавництві “Гамазин”.
        Автори зазначили, що це книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями. Письменники наголошують: “Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе в наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування”.

        На думку Братів Капранових “художній виклад історії найбільше сприймається молоддю”. Задум цієї книги з`явився, коли виникла потреба систематизувати свої знання з історії України, та допомогти синові у підготовці до ЗНО. У книзі читач не знайде історичних відкриттів чи екстравагантних модних теорій. Весь виклад матеріалу базується на фактах, на які спирається історична наука і які підтверджені першоджерелами.
        Слова Гімну України “Душу й тіло ми положим за нашу свободу!” – Віталій та Дмитро вважають епіграфом і водночас післямовою для своєї книги.
        Цікавою особливістю книги є те, що кожен її розворот вміщує увесь історичний період, саме це, вважають письменники допомагає сучасним молодим людям, які звикли отримувати інформацію з монітору комп`ютера, краще сприймати написане. Ще однією цікавинкою можна назвати розміщення на кожному розвороті, у правому нижньому кутку, мапи України. На усіх мапах позначені сучасні кордони нашої держави. Це зроблено для кращого розуміння того, що кордон наш є природнім, історично визначеним. У лівому верхньому кутку розворотів книги ми бачимо портрети героїв епохи. На кожній сторінці книги надруковані два комікси, які емоційно підкреслюють інформацію.
        Зроблена серйозна літературна робота для того, щоб написати історію об`єднаної країни, усіх її областей і куточків. Прочитавши книгу, читач по-новому відкриє для себе кримських татар, дізнавшись про можливе наше спільне “половецьке” походження, абсолютно синхронні історичні процеси та спорідненість символіки. Вважаю, я вже переконала вас, що книга, презентована в Центральній бібліотеці, варта вашої уваги, тому хочу знову повернутися до самої зустрічі з Братами Капрановими. 
        Не менш цікавою за розповідь про нову книгу, виявилася музична програма Віталія та Дмитра “Дзен.ua”. “Ми кобзарюємо, пропагуємо свої книжки”, – посміхаються літератори.
        “Дзен.ua” – це трохи спів, трохи речитатив, усе під кобзу і дудку. Абсолютно незвично, на чаклунські вірші одного з сучасних поетів Сергія Татчина. Брати Капранови вже кілька років експериментують із віршами Татчина у новому стилі кобза-реп. “Вірші Татчина – самі по собі вже є музикою. І нам залишилося тільки додати до них кілька нот”, – кажуть Брати. Враження, скажу я вам, просто неможливо передати.
        Не оминули увагою письменники і інші свої твори, зупинившись, зокрема, на книгах: “Щоденник моєї секретарки”, “Кобзар 2000”, “Зоряний вуйко”, “Приворотне зілля”. І, звичайно, відповіли на безліч запитань від своїх шанувальників та подарували їм автограф-сесію.
        Директор ЦБС Раїса Григоренко подякувала Братам Капрановим за цікаву зустріч та подарувала квіти.

  Олена Бульда.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше