• Презентація книги “Кобзар білоцерківський”

       15 травня в конференц-залі Київської обласної торгово-промислової палати за сприяння і підтримки відділу культури і туризму, управління освіти і науки міської ради, міськрайонної організації ВУТ “Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка, міської централізованої бібліотечної системи, міського відділення Національної спілки письменників України відбулася презентація книги “Кобзар білоцерківський”, присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Упорядником і редактором книги є письменник Володимир Іванців.
        Видання здійснене на виконання заходів по вшануванню Кобзаря міської територіальною громадою.
        Ведуча заходу, завідувачка відділом методичної та бібліографічної роботи міської ЦБС Т.Біла ознайомила присутніх з новою книгою.
        Дослідженням “Шевченко у Білій Церкві” розпочинається І розділ “Кобзар” і Біла Церква”, в якому вміщена частина величного творчого спадку поета, філософа, співця України, що є найпопулярніша на білоцерківському Пороссі та вперше перекладена на українську мову (В.Іванцівим) частина повісті “Прогулянка з приємністю і не без моралі”.
        ІІ розділ “Шевченкіана поросська” розкриває білоцерківську Шевченкіану. Його наповнюють поетичні твори письменників-краян та стаття Шевченківського лауреата Віктора Міняйла “Моє відкриття Шевченка”, написана ще в 2002 році, яка є актуальною і сьогодні. Публіцистичні роздуми Анатолія Гая, голови обласного та міського відділень НСПУ “Шевченкове “...посланіє” сучасне, як ніколи” торкаються розгляду поеми “І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм...”. Автор осмислює рецепти зцілення нації від нашого національного Пророка.
        Пісенно-музичний доробок митців міста представлений текстами та нотами пісень “Тарасе, батьку” (вірші Анатолія Лупиноса, муз. Тамари Павленко), “Тарасові шляхи” (вірші Віри Гутник, муз. Анатолія Кульчицького).
        Захід розпочався виступом муніципального народного хору “Від серця до серця” (кер. заслужений діяч мистецтв України В.Клюєв), який виконав пісню “Реве та стогне Дніпр широкий”.
        На презентації виступили: начальник відділу культури та туризму П.Красножон, представники творчої інтелігенції міста, бібліотекарі, учні ДНЗ “Білоцерківське професійно-технічне училище” ім. П.Р. Поповича, які презентували видання.

  Вл. інф.

  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше