• Дні чеченської культури в Білій Церкві

        Наразі проходять дні чеченської культури в різних містах України: регіональні фестивалі в Миколаєві та Кривому Розі, зустрічі з письменниками, круглі столи “Чечня очима українців”, Міжнародний фестиваль українсько-чеченської дружби “Від Дніпра до Терека”.
        29 квітня жителі мікрорайону і читачі бібліотеки №8 мали змогу познайомитися з представниками чеченської діаспори нашого міста, котрі представляли Всеукраїнську громадську організацію “Діаспора чеченського народу”, організовану патріотами чеченської діаспори з 15 регіонів України. До складу організації входить понад 1000 активістів, їхня кількість постійно зростає. ВГО “Діаспора чеченського народу” бере активну участь у діяльності громадських рад, сформованих органами державної влади.
        Зустріч відкрила завідуюча бібліотекою С.Хмільова, вона привітала чеченських друзів і розповіла про роботу бібліотеки.
        Із вступною промовою  виступив  голова правління організації С.Садаєв, з вітальним словом до присутніх звернувся  голова Київського обласного відділення ВГО "Діаспора чеченського народу" М.Абдуразаков. Основний акцент він зробив на місії діаспори – викоренити негативні образи чеченців, навіяні сформованими стереотипами; зайняти лідируючі позиції в міжнародному діалозі та діалозі національних меншин з українським суспільством і органами державної влади; відкрити українському суспільству та всьому світові Чеченську Республіку та її історію, культуру і традиції, прагнення до розвитку миролюбної, високоосвіченої та висококультурної нації; зберегти національну ідентичність чеченців в Україні.
        Зустріч супроводжувалася мультимедійною презентацією, діти читали вірші чеченських поетів. Все це дало змогу присутнім у залі відчути красу чеченської мови і пісні. Шанування чеченській діаспорі виявили і представники різних національних меншин нашого міста: Товариство польської культури ім. З.Красинського, єврейська релігійна громада "Міцва", Товариство німецької культури "Відродження", представники сомалійської громади.
        Закінчилася зустріч виступом начальника відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради П.Красножона, який подякував за співдружність і бажання співпраці.

  Валентина Тимошенко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше