• На поклик пісні

        Тут завжди людно й гамірно,  можна почути і галас дітвори, і суперечки старшокласників, і серйозні розмови дорослих на життєві і політичні теми. Бо білоцерківська бібліотека № 10 є не лише книгозбірнею і читацьким приміщенням, а й осередком духовності, берегинею українських традицій в особі білоцерківців. І повірте, що тут народжуються і мають продовження численні цікаві, а подекуди й рідкісні заходи: проводять зустрічі клуби за інтересами, відбуваються презентації книг письменників і поетів, читацькі конкурси, виставки: української вишивки, дитячої творчості до різних свят. І це далеко не весь перелік доброго, творчого і успішного, на що здатні уява і фантазія завідуючої Ганни Нагорної.
        Ось і цей конкурс, що відбувся у стінах книгозбірні минулого тижня – заслуга  працівників бібліотеки. Конкурс виконавців творів Анатолія Кульчицького “Клич душі” – не новонароджене маля, він має вже шестирічну історію, але щоразу додає якісь нові паростки творення, відшукує серед молоді  таланти, і щоразу стає мистецьким святом.
        Конкурс відкрила завідувачка бібліотекою Ганна Нагорна короткою розповіддю про автора та побажаннями учасникам конкурсу успіхів у пісні і слові.
        І чи не найкраще зумів донести до уваги конкурсантів і гостей заходу палітру творчості композитора і поета доцент Білоцерківського національного аграрного університету Борис Кашкін, друг і великий шанувальник пісняра. І, напевно, молодь на все життя запам`ятає факти з доробку композитора: понад 600 пісень, більше 30 з яких – про Білу Церкву.
        Та повернімось до конкурсу – цього своєрідного екзамену на талант не тільки слова, пісні, а й серця, бо говорити і співати треба серцем, тоді це озветься в людях. Молоді виконавці –  учні навчальних закладів: шкіл міста і району, коледжів, гімназій, професійно-технічних училищ, колегіуму.
        Хвилини хвилювання, натхнення, емоційності, що принесуть вони 21 учаснику конкурсу? Передбачити складно: стане переможцем третьокласник чи учень професійно-технічного училища? Але ж хіба лише для боротьби за звання переможця зібралися тут, безумовно талановиті читці і співаки? Швидше – за покликом душі і серця, за покликом пісні, тож і свято звучало саме на такій ноті.
        Гарно проспівали пісню під гітару про рідне село Шкарівку Тетяна Рядненко та Олександр Бевз. Цей дует посів друге місце серед конкурсантів.
        У вірші, який читала учениця БЗШ № 23 Катя Кшевінська, рефреном звучали слова “нічого не хочу від світу, лишень аби мати на білому світі була”. Читала поезію проникливо, задушевно, з любов`ю. За це від журі – І місце, яке вона поділила з Владиславом Світайлом, учнем гімназії № 2.
        Емоційно і талановито декламували поезії А.Кульчицького четверокласниця з с.Поправка Мар`яна Постоюк та п`ятикласник БЗШ № 5 Максим Кваша. Після рядків юного читця “О, як тебе, моя земля, щасливою онукам передати?”, мабуть, у кожного з присутніх виникло таке ж запитання.
  ІІІ місце посіли: Анжеліка Сітко, учениця 8-го класу колегіуму; Святослав Петришин, учень 5-го класу гімназії № 2; Поліна Черепкова, учениця 6-го класу БСПМШ № 16; Анастасія Сокол, учениця 5-го класу БСШ № 9.
        Усіх вразив виступ колективу ДНЗ БПТУ ім. П. Поповича, волонтерська команда якого “Твори добро”, подарувала присутнім читацько-пісенну композицію.  Вдале переплетіння поезії і пісні, мелодійне виконання дозволило команді  стати володарем Гран-прі.
  За талант – і грамоти, і подарунки. Заохочувальні призи одержали усі конкурсанти.
        Іменинник свята, композитор, поет, заслужений працівник культури України, лауреат міжнародних і всеукраїнських літературно-мистецьких премій Анатолій Кульчицький щиро подякував організаторам конкурсу, працівникам бібліотеки і особисто Ганні Нагорній за проведення заходу, а учасникам - за любов до пісні і слова, за те, що до джерела української культури вони вносять дещицю своєї любові і таланту, цінуючи і продовжуючи традиції народу.

  Тетяна Книш, член журі.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше