• День професій у Центральній бібліотеці

  Якщо ви вдало оберете професію
  і докладете до неї душу,
  то щастя саме знайде вас.
                       Чарлз Дарвін

         Вибір професії – один із найвідповідальніших кроків у житті кожної людини.
         Світ професій – складний та захоплюючий,  зорієнтуватися у ньому інколи дуже важко.  Допомогу старшокласникам  у виборі професії надають бібліотеки міста, реалізуючи один із напрямків своєї роботи – профорієнтаційний. Мета цієї діяльності – дати учням суму знань про професії, показати на прикладі, що будь-яка професія важлива, дати поради як обрати спеціальність до душі, як уникнути помилок і розчарувань у професійному виборі, виховати повагу до людей різних професій.                                    
        Центральна міська  бібліотека започаткувала цикл заходів, що допоможуть  молодим людям визначитись зі своїм майбутнім, не помилитись у виборі життєвої дороги. 15 квітня у книгозбірні  відбувся день профорієнтації “Вибір професії – вибір долі”. На зустріч із старшокласниками БСШ №1 завітали представники кількох учбових закладів нашого міста: Білоцерківського інституту економіки та управління “Україна”, технолого-економічного коледжу БНАУ, медичного коледжу та ДНЗ “Білоцерківське професійно-технічне училище” ім. П.Р.Поповича.    


        Відкриваючи захід, завідуюча бібліотекою Людмила Чупак розповіла присутнім про необмежені можливості, які надає сьогодні наша держава молоді для набуття професії. А людина, в свою чергу, може звеличити будь-яку професію, освітлюючи її вогнем своєї творчості та майстерності. Дуже важливо обрати професію до душі, щоб вона не стала тягарем, а була задоволенням. Тоді й вислів: “На роботу, як на свято” набуде реального сенсу. Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, це одна з умов повноцінного життя людини.    Цікаву мультимедійну презентацію ТЕК БНАУ продемонструвала відповідальний секретар приймальної комісії коледжу Наталія Бойко. Вона розповіла про історію, потужну навчально-технічну базу, форми навчання та майже десять прекрасних спеціальностей, які можна отримати в цьому навчальному закладі.
        Представник Білоцерківського медичного коледжу Світлана Хоменчук запросила усіх бажаючих  отримати одну з найгуманніших професій у світі – професію медика.                
        Тим, хто мріє стати юристом, економістом, психологом, фінансистом, документознавцем чи соціальним працівником слід вступати до Білоцерківського інституту економіки та управління “Україна”. Доцент інституту Ольга Будугай зазначила, що не дивлячись на свою коротку 15-літню історію, він набуває все більшої популярності серед молоді, тому що це заклад IV-го рівня акредитації, який дає можливість  реалізувати себе повною мірою та отримати необхідні  знання. Особливістю інституту є те, що сюди залюбки запрошують на навчання людей з обмеженими фізичними можливостями, для яких тут створені усі необхідні умови.   
        На ринку праці дедалі затребуванішими стають робітничі професії токаря, автослюсаря, електрогазозварювальника, водія, кухаря. Цим спеціальностям навчають в ДНЗ БПТУ ім. П.Р. Поповича. Представляти легендарне училище, яке свого часу закінчив льотчик-космонавт Павло Романович Попович, прийшла ціла команда – викладачі Ольга Бакало і Марина Василенко, майстри виробничого навчання Микола Демко та Олексій Уніжук. Їм вдалось переконати багатьох учнів розпочати свій життєвий шлях, здобувши саме ці, такі необхідні народному господарству професії.   
  Присутні були в захваті від чудового концерту, який подарували своїм ровесникам учні училища, що об`єднались у волонтерську команду “Твори   добро”.               
        Головний бібліограф Центральної бібліотеки Нінель Авраменко підготувала книжкову виставку та огляд публікацій “Профорієнтація на сторінках періодичних видань”. Вона звернула увагу старшокласників на умови вступу та навчання, як у вітчизняних, так і в зарубіжних навчальних закладах.               

  Любов Вилегжаніна, головний бібліотекар ЦБ.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше