• Чарівний світ поезії.

  14 листопада у центральній бібліотеці для дітей на масиві Леваневського пройшла презентація нової книги Петра Іларіоновича Розвозчика “Ластівчине зілля”.


  Вперше аудиторією поета були молодші школярі. Учні 4-Г та 4-Б класів СЗОШ № 12 напередодні зустрічі ознайомилися зі збіркою віршів Петра Іларіоновича. Кожен вибрав саме ту поезію, яка найбільш припала до душі, а вибирати було з чого, зі сторінок збірки посміхався малечі бешкетник “мавповечір”, хитрі реп’яхи “вилізали на лопухи”, а маленький кущик смородинка “чорне-вушко”, мов цуценятко лащився до своєї матусі.

  Цікаві і досить складні та нетипові, на перший погляд образи, незвичайні порівняння. Та мабуть, це нам, дорослим, складніше поринути у вир поетичних фантазій. Діти з захопленням сприймали гру слова, байдужих у залі не залишилося.

  Хлопчики і дівчатка декламували вірші, які найбільше сподобалися особисто їм. І знов сипало сонечко в “тендітні й спраглі дитячі долоньки свої золоті карамельки...”, розросталася у “Всесвіті подвір’я яблуня”, яка виявилася “теж галактикою”, стурбований старий Грім намагався розбудити сонька вітра Солопія, таємниче рип-рип бентежило уяву присутніх.

  Затамувавши подих слухали діти розповідь поета про його життєвий та творчий шлях.

  Багато цікавих запитань виникло у юних читачів. Розмова склалася по-справжньому дружньою та невимушеною.

  Дуже сподобалися дітям ілюстрації до збірки, з цікавістю дізналися вони, що їх створила талановита дівчинка – наймолодша дочка поета Іванна.

  В передмові до нової збірки Петра Іларіоновича зазначено, що його книга адресована щонайперше ерудованому школяреві. Тим приємніше було відзначити, що маленькі читачі Центральної дитячої бібліотеки цілковито відповідають цій вимозі, мають добре розвинену уяву, вміють фантазувати та образно мислити.

  “Створити щось справді гарне й неповторне без любові не можна”, - каже автор. Можливо саме тому його вірші й сподобалися малечі. Діти самі вимогливі й невблаганні літературні критики. Дитина завжди дуже тонко відчуває найменшу фальш, та відрізняє справжні почуття від показних. За фахом поет вчитель-філолог і можливо саме тому, він дуже тонко відчуває дитячі душі, переймається потребами маленьких читачів.

  Діти відкрили свої серця поетові Петру Іларіоновичу Розвозчику, його дивовижна країна фантазій зачарувала їх.

  Поет порадив присутнім ніколи не залишатися байдужими, “творити світ краси й добра”, а ще постійно пізнавати себе, відкривати нові грані свого хисту, своїх здібностей.

  Хочеться побажати автору натхнення та творчих успіхів, а юним читачам нових цікавих збірок та нових відкриттів.

  Гол. бібліограф ЦДБ Бульда О.В.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше