• Писанки з мережками стали обережками

        Писанка споконвіку є священним оберегом-символом українців, який писали і дарували на Великдень із побажаннями щастя. 
  8 квітня у бібліотеці №1 для дітей відбувся традиційний майстер-клас із писанкарства “Писанки з мережками стали обережками”, який провела керівник зразкової студії петриківського розпису “Азалія” ЦТДЮ “Соняшник”, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Людмила Красніцька-Луцик.
        У майстер-класі взяли участь учні БСШ №9 та БСШ №1. Перед початком присутні вислухали поради майстрині як правильно писати писанки за традиційною методикою. Варто підготувати яйця, харчові фарби, писачок, бджолиний віск, парафінову свічку, ложки, серветки. Яйця потрібно вимити та знежирити оцтом, а барвники, розвести у посудині: один пакетик на склянку гарячої води. Писати писанки цікаво і весело. Спочатку треба подумати і вибрати візерунок. Потім – сконцентруватися над нанесенням олівцем ліній і тоді, коли запалюється свічка й в кімнаті запахне справжнім воском, настає найкраща мить.
        Нанесені на яйце-писанку знаки є закодованим символом побажання, творення, ладування. Кожен під час колективної творчої праці написав свою писанку, наповнену світлими думками і прагненнями.
        Хай чарівний дивосвіт знаків і символів, нанесених на Великодню писанку, що передавалися з покоління в покоління, оберігають, дають сили і наснаги українцям для творення нового щасливого життя.

  Майя Тарасенко, зав. сектором бібліотеки №1 для дітей.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше