• Гордість і слава Білоцерківського краю

        22 роки у Білій Церкві кращі митці року, визначені комісією з присудження міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького, отримують звання лауреата премії.
        Серед нагороджених 11 колективів та 33 особи, які зробили значний вклад у розвиток культурного життя міста.
        Життя і творчість видатного українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького тісно пов`язане з Білою Церквою та Білоцерківщиною. Неодноразово письменник відвідував наше місто, про що описував у своїх літературних творах. Білоцерківці шанують свого земляка, люблять його творчість. Підтвердженням цього є міська літературно-мистецька премія його імені, пам`ятна дошка про перебування І. Нечуя-Левицького у Білій Церкві.
        У загальноосвітній школі №21 організовано музей І.С. Нечуя-Левицького. На сцені Київського академічного обласного музично-драматичного театру поставлено виставу “Кайдашева сім`я” за однойменним твором письменника. У селі Трушки до 175-річчя І.Нечуя-Левицького організовано музей письменника.
        На полицях бібліотек міста з`явився біобібліографічний покажчик із серії “Гордість і слава Білоцерківського краю” – “Лауреати Білоцерківської міської літературно-мистецької премії імені І.С.Нечуя-Левицького”. Над покажчиком працював колектив Центральної міської бібліотеки та завідувачка відділом методичної та бібліографічної роботи Т.Г.Біла. Це видання, в якому зібрано і систематизовано матеріали про лауреатів міської премії з дня її заснування (1992 р.) по 2013 рік включно.
        Покажчик містить короткі відомості та бібліографію про білоцерківських літераторів, художників, акторів, музикантів, співаків, хореографів, художніх керівників, які удостоєні звання лауреата.
        Матеріал, включений до покажчика, закінчується листопадом 2013 року. Видання стане в пригоді краєзнавцям, мистецтвознавцям, культурологам, літературознавцям, учням та студентам і всім, хто цікавиться літературно-мистецьким життям Київщини і Білої Церкви.


  Тетяна Качанова, провідний бібліограф ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше