• Знайомтесь, нова книга!

  “Вербна неділя “ Віктора Грабовського.

  Урожайним на книги місцевих авторів видався 2007 рік, що радує читачів і любителів поезії. Та як не радіти, якщо вже другою збіркою лірики зачаровує нас В.Грабовський: влітку “Пісня збирача нектару”, а восени - “Вербна неділя”. Сьома книга віршів поета, дослідника і перекладача В.Грабовського вміщує й оригінальну гіпотезу автора про походження “Слова” “Таємниця пізнання “Слова...”.


  “В моєму світі – гідність і снага, бо він – це щастя чесної роботи. І я не знаю більшої турботи, ніж тій служить, яка несе Любов.

  В моєму слові – все моє добро,...а кожен вірш мій, одчайдух, на ділі доводить людям, що то є Любов...”.

  Вірші поета допомагають “людськості навчитись”, не топтати материнську мову, плекати Знання і Віру -“ могутні крила, що не дають нам зарости багном невігластва”, вчитися відчувати Святого Духа в “діях та словах”, тоді буде з нами Божа ласка “свята й жива”. Щирим , не купленим словом поет оспівує сучасну добу і наше сьогодення: ”Ми ще ніколи не бажали так двобою за Любов – гіркій землі людей. Не єднались відчайдушно так з добою, щоб її не вирвали з грудей...”Взагалі у своїй книзі поет робить Слово живим, бо воно йому стогне і кровоточить.

  Звертаючись до читачів, він говорить: “Не криймось зі словом, не затуляймо душі – любімо у ньому і барву, і терпкість, і голос...”Ми повинні зважити “ на одне: правда тоді лиш відкривається людям, як люди повірять у справедливість Слова, як рушить громада супроти кривди”. Автор переймається вічними питаннями, як “в собі не зрадити дитини”, бути людьми і робити так, щоб душа співала, зневажаючи вітер. В очах ліричного героя квітне “віра у Русь прийдешню, вічна віра в прийдешнє...” Поет переконаний: “ В усі часи, допоки світу й Сонця , стоятиме свята земля моїх батьків”.

  Книги Віктора Грабовського вірно і чесно служать читачеві, тій правді, яка служить добру, прагнуть розбудити національну гордість, оспівують рідний народ і землю:” Співаймо ж допоки світу, злітаймо у небо міту, тримаймо над громовиці, - ми не окрайці, а українці”. Поет вірить і дбає про те , щоб над краєм засвітла справедливість, воскресла надія і тоді
  ” зацвіте весни Великдень”.

  “...Тож “”Будьмо!” люди ”.

  Т.Біла, зав. відділом методичної та бібліографічної роботи ЦБС.

  Замкова гора .- 2007 .-26 жовт.- С.7.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше