• Через любов у безсмертя

         Є імена, про які хочеться говорити незалежно від ювілейної дати. Вони  є духовними провідниками нації. До таких належить окраса і гордість України, геніальна поетеса, волинська Мавка – Леся Українка.
         Бібліотечні працівники Наталія Семененко, Валентина Шевчук, Тетяна Качанова,  Тетяна Ямінська  підготували та провели літературний вечір, присвячений цій непересічній постаті. Говорили про Лесю Українку, як просто про жінку. Геніальну, талановиту, мужню, але все-таки жінку, яка так само, як і кожна людина, закохувалась, страждала,  мріяла…
        Члени клубу “Золота осінь” Академії пенсіонерів, які зібралися в ошатній залі бібліотеки №8, мали змогу відкрити для себе нову Лесю, яка боролася за право на особисте щастя. Кожен твір поетеси – це глибока думка, одягнена в довершену поетичну форму. Родзинку заходу додав  мультимедійний супровід і вдало підібрані музичні твори  Миколи Лисенка, Дмитра Шостаковича, Людвіга ван Бетховена. Та все ж головним на цьому вечорі  було Лесине слово, таємні дивини якого знала тільки вона.
        Вже понад сто років звучить над Україною Лісова Пісня на два голоси – “шелестом тихим вербової гілки” і “голосом ніжним тонкої сопілки”. І сотворилося велике диво – сопілка Лукаша не тільки розбудила від зимового сну Мавку, а й воскресила душу України. І її не погасити в небесах вічності, а з сяйва душ, мов із біблійного тернового вінка лине молитва за Україну:
          Ні, я жива! Я буду вічно жити!
          Я в серці маю те, що не вмирає!

                                      Тетяна Ямінська, провідний бібліотекар філіалу №8.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше