• Шевченко і гармоніка

         Скільки б ми не перечитували твори Тараса Григоровича Шевченка, завжди знайдеться щось нове у глибинній постаті Великого Кобзаря, у його геніальних пророчих   віршах.
         Саме таке нове бачення підтвердилося на презентації дослідження І.Сухого “Шевченко і гармоніка”, яка відбулася у бібліотеці № 10, за участю  автора, який завітав до книгозбірні з м.Жашків Черкаської області.
        Завідуюча філіалом Г.Нагорна розповіла про музикальність шевченкових поезій, його любов до музики.
        Доцент БНАУ Б.Кашкін поділився  своїми враженнями від творчості Великого Поета та прочитав геніальні рядки українського Пророка, які саме сьогодні так потрібні нам.
        Вражаючим стало загальне виконання  пісні “Реве та стогне Дніпр широкий…”,  яка прозвучала як сподівання, як віра, як заклик.
  Заслужений працівник культури України А.Кульчицький розповів про  музичні досягнення гармоніста-віртуоза із Жашкова та його дружбу з білоцерківцями.
        Викладач музичної школи, художній керівник зразкового дитячого ансамблю гармоністів, лауреат  всеукраїнських та міжнародних конкурсів солістів-гармоністів, завідувач  Музею української гармоніки, Кавалер ордену “За заслуги” 3-го ступеню, Заслужений працівник культури України, дослідник, колекціонер  Іван Сухий  вразив всіх присутніх своєю скромністю, талантом та вимогливістю  до себе. Тему достовірності появи гармоніки в житті Шевченка більшість дослідників обходили стороною, замовчували. Тому, після певних роздумів, що навіяла повість “Капітанша”,  Іван Іванович подав власну версію і дослідження про те, що поява гармоніки у повісті - подія, яка мала місце в житті Шевченка.  А ще, на думку  автора дослідження, Тарас Григорович володів прийомами гри на гармоніці і вона була для нього  дорога. Підтвердженням  вищесказаного були рядки з повісті “Капітанша”, кадри з однойменного фільму.
        Пройдуть роки, а  твори Великого Тараса житимуть вічно і  дослідження його творчості будуть літописом нашого життя.

      Тетяна Ніконенко, зав. відділом комплектування та обробки літератури.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше