• Бібліотекарі. Нове покоління

          Який він, сучасний бібліотекар? Це молода, енергійна, ініціативна та творча людина, яка вільно володіє іноземними мовами, пише вірші чи прозу, з легкістю проводить майстер-класи з декупажу та  такого нині популярного мистецтва як бісерне плетіння та вишивання. І, звичайно, постійно вчиться і вчиться, адже коло знань неосяжне. І йти по цьому колу дано людині за власним бажанням і стремлінням, створюючи свою скарбничку знань, щоб мати чим ділитися з іншими. Тож бібліотекар вчиться…
         11 лютого 30 молодих бібліотекарів з різних регіонів України зустрілися у м. Львів, щоб знову сісти за парти. Нас гостинно зустріли у стінах Львівської обласної бібліотеки для дітей та люб`язно поділилися досвідом роботи. Директор бібліотеки Л.Лугова захоплено розповідала про втілені їхнім  колективом у життя  проекти: це – літературна студія “Джерельце”, орігамі-студія “Паперові дива”, “Дружимо з сусідами” (Україна – Польща: книжковий міст) та інші. Так, саме з щирого бажання навчити молоде покоління розпочалася “Зимова школа молодих бібліотекарів. Ne-формат”, організаторами якої стали Українська бібліотечна асоціація та програма “Бібліоміст”.
       
        На жаль, у Львові ми залишалися недовго. Мали ущільнити час, бо хотілося зустрітися з колегами інших міст та сіл. Наша школа розташувалась серед Карпатських гір у мальовничому селі Орявчик Сколівського району. А туди нам ще їхати і їхати… Ми не були б бібліотекарями, якби змогли оминути увагою Стрийську міську централізовану бібліотечну систему. Директор Стрийської міської ЦБС Л.Яремко розповіла про розвиток та плани на майбутнє бібліотек м.Стрий. “Школярі” на власні очі побачили Інтернет-центр, який з`явився завдяки програмі “Бібліоміст”, переглянули відеоролики про роботу та здобутки стрийських книгозбірень. Подякувавши за теплий прийом, ми  продовжили свій  маршрут до с. Орявчик.
        Діставшись місця призначення, уже всі як один мріяли про відпочинок. Але…ми ж сюди не відпочивати приїхали! Обід – і за парти!  За п`ять днів перебування у гірськолижному курорті “Звенів” ми вивчили, мабуть, більше , ніж за роки навчання у вищих навчальних закладах. Щодня ми відвідували 6-7 “уроків”. Завдяки тренерам Я.Сошинській, О.Бояриновій, М.Вірстюку, А.Римаренко та директору “школи” Л.Луговій були отримані ґрунтовні знання з неформальної освіти бібліотекаря, SWOT-аналізу і планування, написання проектів, мистецтва презентацій, технологій публічних виступів, фандрейзингу, маркетингу, ІТ-технологій у проектному менеджменті, основ бібліотечної журналістики, основ бібліотечного PR, створення згуртованої команди, моніторингу та оцінки. Досвідчені “вчителі” цікаво і доступно, з допомогою комп`ютерних презентацій та навіть ігор, вклали в голови “школярів” такі потрібні їм знання.
        Як сумлінні учні, вечорами ми виконували домашні завдання: займались самоаналізом, практикувались у написанні статей, організували у гірськолижному комплексі “Звенів” буккросинг, зібрали привезені з домівок книги та подарували їх бібліотеці с.Козьова.  Що не кажіть, а хороша команда – це запорука успіху. Завдячуючи згуртованості бібліотекарів ми навіть відеоролик “Від зустрічі у бібліотеці – до сімейного читання” встигли відзняти. Одним з командних завдань було проведення акції “Бібліотека кохає Тебе”. Наш дружній колектив підготував невеличке свято для учнів школи с. Козьова, а разом з тим і себе не забули. Тренери “Зимової школи молодих бібліотекарів” привітали зі святом Дня Святого Валентина своїх учнів, а ті  у свою чергу улюблених викладачів. Впевнена, що вони на все життя збережуть подарунки, які отримали. 
        Команда – це добре, але в останній день перебування у “школі” кожен з учасників мав представити власний проект, який він буде втілювати у життя після повернення у стіни рідної бібліотеки. Слухаючи колег, залишалось лише дивуватися їх ідеям, фантазії та вмінню. Одній бібліотеці потрібен інтерактивний музей, іншій – інформаційний центр, хтось хоче навчити діток знімати фільми, а то й робити прикраси з якогось особливого сорту глини…
        Наповнені враженнями та новими ідеями ми пакували валізи і мріяли… Мріяли поділитися досвідом з колегами, втілити в своїх рідних бібліотеках задумані проекти та … зустрітися знову.

                                             Олександра Заворотня, бібліотекар філіалу № 10.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше