• Лялька-мотанка – оберіг роду

         Цікавий факт: робити ляльки-мотанки люблять не тільки діти, а й дорослі.
         Тож 18 лютого в бібліотеці-філії № 2 відбувся майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки, який проводила майстриня Щаслива Наталія Борисівна для членів клубу “Осіннє золото” Академії пенсіонерів. Обов`язкові умови для початку роботи – покрити плечі українською хустиною і щоб процес виготовлення приносив задоволення.
        Оскільки лялька-мотанка є прадавнім родинним оберегом, символом матері-прародительки, символом мудрості, то мотанки роблять зовсім без личка – замість очей, ротика мотали з ниток хрест – знак сонця, знак добробуту. Лялька – сильний оберіг, що несе в собі і притягує сонячну енергію з усіх куточків світу.
        Майстриня розповіла і показала зразки ляльок-мотанок. Для дітей виготовляли лялечки-забавлялечки, лялечки-пелєнашечки, лялечки на здоров`я, лялечки-бажанниці, лялечка-сон-дрімота, долюшка.

        Ми виготовляли лялечку-пустишку та ангелика. Особливістю виготовлення таких оберегів є те, що потрібно перев`язувати ляльку непарну кількість разів, і відрізувати ниточку примовляючи: “Ниточку відрізаю, все лихе забираю”. Відрізані нитки не можна викидати, а потрібно закопувати в землю, приповідаючи: “Коли ниточка згниє, все погане пропаде”.
        Для того, щоб лялька ожила, її потрібно поцілувати і можна прикрасити хустинкою.
        Маленьких лялечок, які народились в руках учасниць майстер-класу, вони подарують своїм дітям, онукам, бо це і  незвичайна іграшка, і цікавий сувенір, і оригінальний подарунок, і дуже сильний оберіг.

  Галина Стадник, завідувачка бібліотеки №2.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше