• Зустріч з віршами Галини Калюжної

         18 лютого в Будинку органної та камерної музики відбулася презентація посмертного видання поетеси Галини Калюжної, уроджениці Білої Церкви. Книга лірики, прози та пісень, ноти до яких написані композитором і співаком Павлом Дворським має назву “Літо метелика”. Так назвала книгу сама Галина Михайлівна. Вона уклала книгу і практично підготувала до друку, але не змогла видати. Творчий доробок письменниці представлений у книзі розділами “Ніщо не має меж!” (поема “Дорога”), “Очима проліска вдивляючись у світ” (лірика), “Мені до Вас не все одно” (філософська поезія), “Я буду вірити у рідне, як Україна!” (вірші громадянського звучання). “Листи незабутньому чоловікові і другу поету Олегові Орачу” (гімн великому коханню), образки “Із ненаписаної книги “Поетична хроніка життя”, вірші, що стали піснями наповнюють розділ “Я знаю смак польоту, бо – живу!”, 150 сторінок збірки – це вибране із книги лірики “Забута ікона”. Світобачення і щасливі миті життя авторки знайшли втілення у віршах, що складають розділи: “На землі раюю, бо іще кохаю!”, “Бог послав мене в дорогу”, “Твоя душа одна стоїть на варті”. Новела “Сороковини” – душевний і духовний світ Галини Калюжної.
        Редактор книги Лариса Остролуцька сказала про подругу і сестру по духу у слові “Про автора”. А діалог про пісню Г.Калюжної з П.Дворським “Лірична тема на два голоси”, записаний журналісткою ще у 2007 році при зустрічі з цими талановитими друзями, завершує словесну частину книги.
  Нотами, написаними П.А.Дворським на вірші “Там, де мене немає”, “На далекі вогні”, “Не забудь мене”, “Почуття”, “Золоте весілля”, “Забута ікона”, “Дует” книга завершається.
        На презентації книги слово-спогад про свою колегу сказали Анатолій і Галина Гаї, Анатолій Кульчицький, Володимир Іванців. Щирими оплесками присутні зустріли вихід на сцену Лариси Остролуцької та Павла Дворського. Хочеться подякувати співакові за подаровані пісні, за доброчинництво, за вірність дружбі сім`ї Олега Орача та Галини Калюжної.
        Захід провела Ганна Нагорна, завідувачка бібліотеки №10.
        Прояв добродійності Лариси Остролуцької та Павла Двірського – це передані в дар бібліотекам міста та шкільним книгозбірням примірники книги нашої краянки “Літо метелика”.
        Подарунком читачам бібліотек Білої Церкви стала її книга “Горизонти сходу”, яка дасть їм змогу розширити свої знання про далекій і близький світ. Подорожні нотатки “Непальський шлях”, “Місто двох частин світу”, “Передчуття Японії” написані під враженнями журналістки та особистих зустрічей.

  Тетяна Біла.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше