• Мужність і доблесть, відвага і честь

        Знайомство з цікавою, неординарною людиною – це завжди радість.  Саме таким виявилося знайомство з читачем нашої бібліотеки Григорієм Кузьмичем Семенякою. Статний, впевнений в собі – справжній військовий, а ще – людина-енциклопедія, прекрасний оратор, знавець української і російської літератур. Для Григорія Кузьмича не буває жодного дня без прочитаних сторінок класиків художньої літератури, історичних, науково-популярних видань. Крім того, він закоханий в поезію, яку вміє талановито декламувати. До всіх перерахованих чеснот останнім часом  приєдналася і ще одна важлива – вміння викласти свої думки і життєву мудрість на папері. За сприяння і активної підтримки  письменника Миколи Цимбала Григорій Кузьмич видав книгу “Жизнь и любовь полковника Семеняки или атомная бомба и её последствия". Це документальна розповідь про життєвий шлях військового, його спогади про минуле і роздуми про майбутнє з унікальними помітками на полях Миколи Цимбала, який поділив віхи життя свого тестя на так звані “класи виховання”.
        “Перший клас” – це виховання в сім’ї батьком Кузьмою Пантелеймоновичем і матір’ю Тетяною Іларіонівною, які змалечку привчили старанного хлопчика до важкої селянської праці, яка, як відомо, дає дитині можливість зміцніти, укорінитися на землі. Чим запам’яталося дитинство? Важкі довоєнні, окупація, голодні післявоєнні. А ще школа – “другий клас” життєвого становлення Григорія Кузьмича, який з вдячністю згадує своїх вчителів, пам’ятає їх імена, по-батькові, бо вони надали йому першу можливість піднятися на висоту, з якої видно світло.
        “Третій клас” виховання – нелегкі студентські роки, коли доводилося навчатися і трудитися, трудитися і навчатися. А “четвертий клас”, за словами Миколи Цимбала, проходять ті чоловіки, які з гордістю можуть сказати: “ Я служив у армії!”. Для полковника Семеняки армія стала справою життя – бути захисником Вітчизни. Професія військового дала йому можливість на відмінно закінчити “п’ятий клас” вже дорослого виховання – це шлях від солдата до начальника ракетних військ і артилерії.
        У кожному “класі” були незабутні уроки мудрості і самовдосконалення – навчання в артилерійському училищі і Військовій академії, уроки розчарувань і світлої віри, що так потрібно – безпосередня участь у військових навчаннях з випробуванням атомної бомби 14 вересня 1954 року в Оренбурзькій області.
        Життя екзаменувало на мужність і доблесть, відвагу і честь.
        А ще було кохання – велике, неповторне, незабутнє, єдине на все життя до дружини Валентини, з якою прожив Григорій Кузьмич 52 щасливих роки. Але чому було? Воно є і залишається, народжується і відроджується, проростає паростками любові і вдячності від доньки Марини і зятя Миколи, внучок Оксани та Ірини і їхніх чоловіків Ігоря і Володимира, правнуків Насті, Даринки, Олександра і Олежика.
        Все це дозволяє  полковнику Семеняці з висоти прожитих років сказати: “Я люблю тебе життя!”, бо в ньому появилося повторне коло – у внуках-правнуках.

  Катерина Волинець, завідуюча бібліотекою №9.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше