• Час і досі не загоїв рани…

        Війна в Афганістані – ще одна сумна сторінка нашої історії, її називають неоголошеною, брудною... Та хіба війни бувають чистими? Вона, як всі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець. У війни безжальні очі, у війни свій рахунок, своя жорстока арифметика.
  Командуючий 40-ю армією генерал-лейтенант Борис Громов так відізвався про неї: “...ніщо не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі”. Про це сказала завідуюча бібліотекою № 1 Валентина Шлапацька розпочинаючи зустріч-діалог  ветеранів війни в Афганістані та старшокласників БСШ №1.
         Учасники бойових дій в Афганістані Володимир Кулигін, Василь Троценко та Олег Глущенко розповіли про свою бойову молодість та згадали побратимів-шураві, з якими виконували інтернаціональний обов`язок. Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто не повернувся до рідної домівки. В цій війні Україна втратила близько 4-х тисяч молодих хлопців, 6 тисяч – стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишились у полоні або пропали безвісти. У числі тих, хто не повернувся з афганської війни – 24 хлопці-краяни.
         Юнаки та дівчата зі сльозами на очах слухали спогади воїнів-афганців.
         У читальній залі бібліотеки розгорнуто тематичну книжково-ілюстровану виставку “Обпалені війною: Афганістан 1979-1989 рр.”. Ці слова близькі тим, хто пройшов пекельний вогонь війни, тим, хто чекав повернення своїх синів. Представлені на виставці книги, періодичні видання, фотоматеріали дають чітко відчути пульс тих далеких афганських подій.
         Учасники театральної студії “Пролог” гімназії №1 (керівник Тетяна Яковенко) підготували поетичну сторінку до зустрічі “В душі моїй болить Афганістан”. Вони декламували вірші, присвячені матерям і дружинам, які стояли в чеканні своїх рідних, як вірні дочки прадавньої Ярославни, вірші Олександра Стовби...

  Валентина Шлапацька, завідувачка філіалом №1.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше