• Війна в республіці Афганістан: 25 років потому (вшанування воїнів-афганців)

  До 25-ї річниці виведення радянських  військ з Афганістану

         У Будинку органної та камерної музики 7 лютого відбувся вечір-вшанування військових, чия служба проходила у горнилі афганської війни, їхніх сімей, матерів та вдів, хто не дочекався з тієї безглуздої війни своїх рідних.
         Захід проводила МГО “Бойове братерство без кордонів” (голова правління – полковник у відставці, кавалер ордена Червоної зірки Євгеній Подсольонов) та бібліотека №1 для дітей Білоцерківської міської ЦБС (завідувачка Валентина Шлапацька).
         Формат заходу далеко переріс Всеукраїнський, адже не тільки представники Черкаської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Луганської, Рівненської, Сумської, Житомирської, Київської областей міст Києва, Миколаєва та Одеси зустрілися та у щирих побратимських обіймах згадували свою неспокійну молодість, а й військовий аташе при Посольстві Росії в Україні, полковник Олександр Наумов, перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні Олексій Жуковець представляли воїнів-інтернаціоналістів своїх держав. Солдати почесної варти від шановного зібрання поклали квіти до Вічного Вогню у Парку Слави та біля каплиці воїнів-інтернаціоналістів, військовий духовий оркестр грав марші. Тут і там у залі, серед афганців, які зібралися з нагоди 25-річчя виводу військ з Афганістану, можна було побачити почесних гостей Митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, секретаря Білоцерківської міської ради Олександра Олійника, Героя України Олександра Галуненка, секретаря Політради СПУ по роботі з громадськими організаціями Валерія Іващенка, голову Всеукраїнської Спілки учасників війни Володимира Воронцова, голову ради Клубу офіцерів “Честь”, полковника Валерія Забарського...
         Євгеній Подсольонов розповів про звитягу своїх побратимів, вручив 250 воїнам медаль “25 лет вывода войск из Афганистана”, при цьому звернувши увагу на мужність кожного з них, згадавши конкретні їхні геройські вчинки та представив книгу нашого краянина Анатолія Гая, написану до цієї події.
        Один за одним піднімалися на сцену вже сивочолі, але кремезної, військової виправки чоловіки у формі десантників і цивільних костюмах, отримувати нагороди, згадати побратимів, яких немає вже поряд, вклонитися їхнім матерям і дружинам.
        У бібліотеках міста проводилася вікторина, приурочена до цієї події. Більше шестидесяти молодих людей взяли в ній участь, а 16-ти її переможцям вручені дипломи та цінні подарунки. Серед них Влас Ковчан, читач ЦДБ, Артур Гаврилюк, Марія-Лурдес Дегтяренко, Руслана Фурсенко, Дмитро та Антон Григори, Назар Алексєєнко, Ігор Негодюк, Артем Лилик – читачі бібліотеки №1, хлопчики з кадетського класу гімназії №2, Руслан Кравчук – читач бібліотеки №3, Ілля Кириченко (ф.4), Роман Сухий (ф.2), Артур Сітко та Владислав Могорит (ф.9), Роман Салащенко (ф.6). Всі вони виявили глибокі знання історії афганської війни.
        Пісенний дарунок гості свята отримали від лауреатів міжнародних пісенних конкурсів студентів Київського коледжу культури і мистецтв та директора цього закладу – заслуженого діяча мистецтв України Василя Романчишина.

  Тетяна Біла.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше