• Велика сила слова маленького видання

  Книги – морська глибина:
  Хто в них пірне аж до дна,
  Той, хоч і труду мав досить,
   Дивнії перли виносить.
                                 І.Франко

         Є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво з див – книжка, у ній увесь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого прагне наша душа, має своє відображення у книжці. Книги – мов ріки, які наповнюють собою увесь світ; це – джерело мудрості, бездонна глибина знань і досвіду.
         Кажуть, що найбільший скарб – хороша бібліотека, бо це місце, де можна знайти велику втіху і користь для своєї душі.
         У наш час, коли сучасні технології дозволяють практично будь-яку книгу прочитати в Інтернеті,  звичні всім чималі книжки, які зберігаються десь на обраних поличках шаф, уже не так часто використовуються. Проте існують книги, які б привернули увагу найвибагливішого читача.
         Чи чули ви про нетрадиційні книжки? Чи знаєте, що існує книжка-малюнок, книжка-велетень, мікрокнижка, книжка-скрипка, книжка-кішка? Дивно? Звісно, виготовлення і збирання таких книжок у своїх бібліотеках – справа незвичайна і небуденна, проте надзвичайно цікава і захоплююча. Про це я дізналася, як то кажуть, із перших вуст.
        2 лютого у бібліотеці №10 відбулася зустріч  із Юрієм Петровичем Кривендою, власником не лише хорошої, а й оригінальної домашньої бібліотеки, створенню якої чоловік присвятив більшу частину свого життя, що робить її  дійсно справжнім сховищем мудрості та спогадів. У чому ж її особливість? Юрій Петрович – колекціонер мініатюрних, кишенькових екземплярів, яких у нього вже 1860! Чоловік збирає мініатюрні книги протягом 50 років, але звертає увагу на те, що за останні 10  зібрано більше, ніж за всі 40. Пояснити це можна так: зараз такі “ювелірні” книжечки купувати легше, хоча й дорожче, адже тепер їх тиражі збільшуються до 1000 і більше, тобто знаходити їх неважко. Де ж їх придбати? Колекціонер пропонує відвідати щорічний міжнародний книжний ярмарок у Москві або Всеросійський ярмарок, де можна не лише знайти міні-літературу, а й поспілкуватися із книголюбами та дізнатися щось цікаве і нове про їх незвичайне хобі. Серед тисячі збірок у колекції Юрія Петровича можна знайти приблизно 100 різних видань О.Пушкіна, 36 томів В.Шекспіра, 31 том М.Цветаєвої.
        Прихильники творчості Тараса Григоровича Шевченка змогли б оцінити частину колекції Юрія Петровича, присвячену великому сину України. Це збірник творів, що складається з 12 томів, мініатюрний “Кобзар”, тираж якого всього 20 екземплярів, факсимільний “Кобзар”, рукописні твори циклу “В казематі” та інші. Адже з-поміж безліч книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне.  До таких належить “Кобзар” Тараса Шевченка, книга, яку народ поставив на перше місце серед успадкованих ним з минулого національних духовних скарбів. І хоча ця книга у колекції Юрія Петровича маленька за розміром, проте несе незвичайну глибину і силу, всеосяжну мудрість і життєдайну наснагу. Адже це книга нашого пророка, генія українського народу, його вождя і мислителя.
        Хоча більшість поезій народжені поза межами рідного краю, струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. На випадкових аркушах паперу та в захалявних книжечках поетова рука покрадьки записувала рядки, що стануть дорогими для цілого народу, донесуть до нього крізь усі перепони віщі і вічні слова.
        Сьогодні, у рік 200-річчя з Дня народження великого сина українського народу, його слова звучать особливо урочисто й актуально:
  Встане правда! Встане воля!
  І тобі одному
  Помоляться всі язики
  Вовіки і віки…

  Ірина Мироняк.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше