• Крути – символ національної пам`яті

  Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни,
  і Вітчизна збереже про них вдячну пам`ять на віки вічні.
                                                                     М.Грушевський

          Зараз в Україні важко знайти людину, яка б не чула про Крути. Проте, більшість юнаків і юнок так і не знає, що саме трапилося в січні 1918 року неподалік залізничної станції Крути на Чернігівщині.
         29 січня читальний зал бібліотеки-філії №3 заповнили восьмикласники та дев`ятикласники БЗШ№15. Саме дня них, юних, працівники підготували і провели історичну довідку “Крути – символ національної пам`яті”. Старшокласники уважно слухали розповідь бібліотекарів, читали поезії П.Тичини, М.Луківа, О.Яворської, Б.-І.Антонича, О.Кобця, П.Шкраб`юка, присвячені пам`яті героїв Крут.
        Підсилили відчуття Крутянської трагедії кадри реконструкції подій документального фільму “Україна: забута історія – Крути – Молода кров”. Такий підхід цілком виправданий: кожне слово, кожне свідчення мають вагу для знань про історичну подію, уявлення про її резонанс в часі і просторі.
        Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих. Кров, що була пролита під Крутами, не пропала марно. З неї, наче зі здорового зерна, виросла квітка безсмертної ідеї, квітка волі.

  Ксенія Гнуда, зав. бібліотекою №3.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше