• Скорботна свічка пам`яті святої

         27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту. Цій трагічній сторінці історії була присвячена година пам`яті “Скорботна свічка пам`яті святої”, яка відбулася в бібліотеці-філіалі №9.
         Про історію трагічної загибелі та героїчного опору єврейського народу в роки Другої світової війни розповіла учням 5-А класу СПМШ №16 (класовод Л.Лемешко) вчитель історії Білоцерківської гімназії №2, волонтер історії вивчення та проблематики Голокосту Світлана Занько.      

        Світлана Дмитрівна повідала дітям історію єврейського хлопчика Романа Левіна.  Батько його з перших днів війни пішов на фронт, а мама і сестричка були розстріляні фашистами в гетто. Роман чудом залишився живий. Про його поневіряння і велику жагу до життя діти слухали, затамувавши подих. Історія їхнього ровесника, який зумів кинути виклик долі і залишитися живим, щоб розповісти всьому світу про геноцид свого народу нікого не залишила байдужим.
        На зустрічі діти мали можливість подивитися відео-фрагмент спогадів Романа Левіна, а також послухати його власні вірші про ті страшні роки.
        Жертвами Голокосту на українських землях стало близько одного мільйона євреїв. Їм – неоплаканим і невідспіваним, їм – похованим без труни й молитви – запалимо скорботну свічку пам`яті святої.

                  Ірина Люшинська, провідний бібліотекар ф.9.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше