• Він пісню виняньчив для нас…

         Минулого тижня до бібліотеки №10 завітали шанувальники творчості видатного білоцерківського поета і композитора Анатолія Івановича Кульчицького з нагоди презентації книги “І пригорнулася до нього пісня”. Відкрила цю зустріч, а скоріше свято, завідувачка філією Ганна Григорівна Нагорна щирим вітальним словом, супроводжуваним демонстрацією слайдів та знімків. Ганна Григорівна зуміла донести до уваги присутніх найцікавіші моменти і події з життя Анатолія Кульчицького. Акцент – на виданій збірці.
        Це не чергова пісенна збірка Анатолія Івановича, – це книга про нього самого пером журналістів, колег, друзів, письменників, представників численних періодичних видань тощо. Перш за все, це неординарне видання тотожне звіту про творчу діяльність заслуженого працівника культури України А.І.Кульчицького. Публікації різних років відтворили мистецький шлях і творчий ужинок пісняра білоцерківської землі.
        Справжнім професіоналом пера і музики назвав його голова Українського фонду культури, поет світової величини Борис Олійник, поставивши  в один ряд з корифеями української пісні Платоном Майбородою, Олександром Білашем, Ігорем Покладом. Злиття поетичного і музичного обдарування Анатолія Кульчицького зросло добрим ужинком: понад 600 пісень, виданих у збірках різних років!
        А згодом до вітань митцю долучилися друзі, колеги, шанувальники його творчості: найближчий товариш, доцент БНАУ Борис Кашкін, поети-гумористи Володимир Дідківський, Леонід Гажала, Віктор Євтушенко, члени Академії пенсіонерів Любов Лимар, Марія Постоєва, читачка бібліотеки Іда Комісарова.  Вірші Анатолія Кульчицького прозвучали у виконанні учениць  БЗШ № 5 Аліни Гурцкаія та Валерії Ніколаєвої.
        У цьому святі і сам Анатолій Іванович виявився активним учасником, створюючи  своїм авторським виконанням або дуетом з Борисом Кашкіним музичні “рекламні” паузи – звучали найвідоміші і найпопулярніші пісні.
        В Україні таких майстрів слова, які пишуть серцем і ним долучаються до сердець народу, небагато. Пісні Анатолія Кульчицького близькі кожному з нас, вони – як джерело пізнання світу, до того ж задушевні, ліричні, мелодійні. Кожні слово і нота виважені, виняньчені, на своєму місці, як зерно на ниві. І дуже відрадно, що пісні Анатолія Івановича Кульчицького люблять і дорослі, і молоді. Його багатюща літературно-композиторська спадщина і сьогодні поповнюється новими  доробками. Нехай джерело наснаги майстра дзвенить і ніколи не міліє.

                                                                                          Тетяна Книш. 

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше