• Пам’ятаймо минуле заради майбутнього

         Невблаганний час стирає глибокі рубці війни. Там, де колись вибухали бомби і снаряди, грунт був помережений окопами, красуються новобудови. Але ніколи не зникнуть з народної пам’яті події та імена тих, хто подолав підступного ворога і здобув перемогу над фашизмом.
      3 січня в Центральній міській бібліотеці зібралися сивочолі ветерани на чергове засідання клубу “Землянка”, присвячене 70-річчю визволення Білої Церкви від німецько-фашистських загарбників.
      “…4 дні точилися жорстокі, запеклі бої за наше місто. Доблесним воїнам, які звільнили Білу Церкву від лютого ворога у Москві салютували двадцятьма артилерійськими залпами із 124 гармат, – розповідала завідуюча бібліотекою Людмила Чупак, – 500 чоловік були нагороджені орденами і медалями за звільнення нашого міста”.
   
   

         З музичними вітаннями завітав ансамбль “Пам’ять” Білоцерківської районної організації ветеранів України та воїнів афганців. Пісні “Офицерская честь”, яку виконав Віктор Рудий та “Офицерский долг” у виконанні Сергія Копитова огорнули усіх спільними почуттями печалі та вдячності.
        Музична композиція “Господи помилуй нас” та “Аріозо матері” у виконанні Євгенії Зінченко зачепили самі сокровенні струни людської душі.
        Привітати присутніх прийшли студенти ДНЗ БПТУ ім. П.Поповича Антон Лисенко, Владислав Швець і Сергій Сокира. Вірші у їх виконанні не залишили байдужими нікого з присутніх у залі.
        Про кривавий бій за визволення нашого міста розповів полковник у відставці Анатолій Осін.
        Подарунком для нього стала пісня “Если б не было войны” у виконанні Тетяни Голотрейчук.
        Своїми спогадами про різні епізоди війни поділився 92-річний ветеран війни Іван Терентійович Бабенко.
        Про звільнення Білої Церкви і Вільшанки добре пам’ятає Надія Павлівна Савчук. Саме вона зазначила, що то були страшні події для нашого народу. Від молодих виконавців їй у подарунок прозвучала “Баллада о солдате”.
        Голова клубу “Землянка” полковник у відставці, ветеран військової служби Володимир Мартак привітав присутніх із знаменною датою – 4 січня, коли звільнили Білу Церкву.
        Пісня “На безымянной высоте” нагадала нашим визволителям їхню воєнну юність і побратимів.
        Весь вечір, як данина пам’яті ветеранам нашого міста, звучали музичні вітання у виконанні воїнів-інтернаціоналістів Юрія Ісаковського та Бориса Вітенка.

   Ольга Соломаніна, бібліотекар ЦБ.
     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше