• Ходить світом Миколай

        Коли легенька біла ковдра із сріблястого снігу лягає на матінку-землю, до нас приходить найдобріше, найчарівніше, найулюбленіше свято – день Святого Миколая.                                                   
        Постать Архієпископа Миколи Чудотворця є чи не найпопулярнішою серед українців, тому що зимовий Миколай здавна вважався заступником усіх бідних та знедолених, усіх діточок-сиріт, він є покровителем диких звірів, земних вод – річок, морів та океанів. До Святого Миколая народ ставиться з особливою повагою, оскільки він “другий після Бога заступник на землі”.
        День Ангела Святого Миколая, 19 грудня, найулюбленіше свято дітей, бо він усім серцем їх любив і кожному хотів подарувати бодай краплину своєї любові.
        З великим нетерпінням чекали цього дня дітки з малозабезпечених та багатодітних сімей, що об`єдналися в клуб “Сільвія”, який працює при Центральній міській бібліотеці. Цікаву, насичену програму підготували для них бібліотекарі.
        І ось, нарешті, свято розпочалось. Виконуюча обов`язки директора Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи Раїса Григоренко привітала гостей, побажала всім міцного здоров`я, успіхів у навчанні, домашнього тепла, достатку, здійснення заповітних мрій. До цих побажань приєднались вірні друзі бібліотеки – учні Білоцерківської гімназії №1 під керівництвом свого талановитого наставника Тетяни Яковенко. Маленькі янголята та білесенькі сніжинки взяли в полон серця присутніх зворушливим виконанням віршів, пісень, інсценівок, у яких прославляли добрі справи Святого Миколая.
        Малеча була в захваті від лялькової вистави “Нині свято Миколая”, яку підготували для них працівники бібліотеки-філії №1 для дітей.
        В усьому світі відомий Санта-Клаус, який ощедрює дітвору передноворічними подарунками. В Україні цю роль виконує Дід Мороз. Його прообразом є Святий Миколай. І ось на свято до дітей завітав справжнісінький Дід Мороз! Провівши з дітками казкову гру-вікторину, він переконався, що всі діти чемні, слухняні, добре поводять себе в дитсадках, гарно навчаються в школах, відвідують бібліотеки і люблять читати книги, отож заслуговують на подарунки. Але дітки з клубу “Сільвія” не тільки слухняні та розумні, а ще й дуже талановиті. Вони люблять вивчати та декламувати вірші, співати, танцювати, грати на музичних інструментах. Діти  підготували для Діда Мороза сюрприз – святковий концерт. Дорослі вирішили й собі не відставати – мама і бабуся Скаржановські Катерина та Таміла заспівали чудову пісню “Навчи мене, Боже, мудрості”, а волонтер організації “Центр розвитку громадських ініціатив” Станіслава Клішина виконала свою власну пісню під гітару “Ой, яка білосніжна зима”.
        Розчулений Дід Мороз щедро обдарував усіх учасників свята чудовими подарунками – м`якими іграшками, цікавими книжечками, письмовим приладдям, смачними солодощами.
        Зігріті особливою атмосферою свята, дітлахи з неохотою покидали приміщення бібліотеки. Свято закінчилось, але ніколи не закінчиться на землі  любов, добро, щедрість, милосердя, яке проповідував Святий Миколай. В цей світлий день усім захотілося приміряти на себе янголині білі крила та й не знімати їх ніколи, щоб любити, допомагати, підтримувати одне одного. Відомо ж, якщо творити добро і щастя іншому – обов`язково віднайдеш і своє.

  Любов Вилегжаніна, головний бібліотекар центральної бібліотеки.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше