• Ой, калита, калита, наче сонце золота

        Вже стало доброю традицією проводити у бібліотеці №1 для дітей вечорниці.
        Ось і цього разу, в день свята апостола Андрія Первозванного, до нас завітали учні 6-В класу БСШ №1 разом із класним керівником Ніною Іванівною Забугою.
        Бібліотекарі реставрували гарне прадідівське свято Калити. Дійство, яке відбувалося, заворожувало і захоплювало. Усі учасники вечорниць були одягнені у вишиванки, що додавало святу особливого колориту.
        Родзинкою вечорниць було ворожіння, адже у цей день дівчата спокон віку хотіли дізнатися коли вони вийдуть заміж. Способів було для того безліч. Вирішили поворожити і наші дівчатка, але їх дуже засмутив песик, для якого вони приготували балабушки, а він жодної не з`їв – отож, заміж дівчаткам мабуть ще зарання.
        Щойноспечену Калиту охороняв пан Калитинський. Всі навкруги, й сам Калитинський, жартували, аби розсмішити вершника Коцюбинського, що сам себе поганяв та іржав, як кінь.
        Під час вечорниць бібліотекарі показали ще й свою кулінарну майстерність. Смачних вареників, ще й з сюрпризом та пирогів було дуже багато, ними пригощали глядачів і учасників дійства. Господиня свята Майя Владиславівна Тарасенко задавала тон веселощам і розвагам. Лунали обрядові пісні, розігрувалися напівзабуті сценки, котрі нагадували, як наші предки влаштовували своє зимове дозвілля, як розважалися.

  Наталя Добровольська, пров. бібліотекар філіалу№1.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше