• “Я все життя складав четвертий іспит...”

         11 грудня у бібліотеці-філії для дітей №1 відбулася зустріч з Марією Кириленко, дочкою українського поета-шістдесятника, дисидента, політв`язня радянських часів Івана Коваленка. Марія Іванівна розповіла дев`ятикласникам БСШ № 1 про дитинство, юність та студентські роки поета.
         Навчався Іван добре, але за непокірний характер тричі виключався зі школи. Не був ні піонером, ні комсомольцем.
         На становлення молодого поета великий вплив мала сім`я дружини, яка приятелювала з Михайлом Коцюбинським, Миколою Вороним.
         У 1961 році на літературному вечорі, присвяченому 100-річчю з дня смерті Тараса Шевченка, Іван прочитав свій вірш відверто критичного змісту “У поета тільки слово”. Саме з цього моменту за ним було встановлено неофіційний нагляд КГБ.
        Завідувачка бібліотекою Валентина Шлапацька зачитала уривок з вірша поета “На біржі поезії”:

  Вчора я був на поезії біржі –
  Виніс жахливий урок:
  Тисяча фунтів теперішніх віршів
  Йдуть за Шевченків рядок.
        Творча доля поета трагічна, оскільки багато творів загинуло під час Другої світової війни та через його арешт. Незважаючи на це, пісні на вірші Івана Коваленка мають у своїх доробках народна артистка України Надія Шестак, народний артист України Анатолій Гнатюк, Національний заслужений академічний народний хор України ім. Г.Верьовки. На зустрічі була присутня правнучка поета Оля, яка успадкувала письменницький талант свого прадідуся.
        Пані Марія вручила дипломи за перемогу у Міжнародному поетичному інтернет-конкурсі ім. Івана Коваленка “Віршована мелодія-2013” сестрам Марії-Лурдес і Христині Дегтяренкам та подарувала книгозбірні нову книгу Івана Коваленка “Порив до небес”. Гостя була приємно вражена активністю учасників зустрічі та висловила вдячність бібліотекарям за високий організаційний рівень заходу.

  Валентина Шлапацька, зав. бібліотекою №1 для дітей.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше