• Книга-ювіляр 2013

         “У кожної книги своя доля, своя тривалість віку. Є книжки – одноденки, і є книги, які переходять із покоління в покоління”. Цей афоризм Самуїла Маршака стосується книг, які як і люди, мають свою долю, свою історію, вони народжуються, але не вмирають.
  На вшанування творів, які століттями продовжують своє вічне життя в серцях читачів, у БЗШ №6 було проведено ІІ етап міського конкурсу дитячої творчості “Книги-Ювіляри 2013”.
           Зразу декілька шкільних аматорських колективів присвятили свій виступ казці Антуана Марі де Сент-Екзюпері “Маленький Принц”, творові на всі покоління і віки, мудрій притчі, адресованій дітям і дорослим. Учасники театральної вистави БЗШ №6 торкнулися сторінок життя автора, особливої філософії цієї казки, зануривши глядачів у світ дитинства Маленького принца, не зараженого хворобами дорослого світу. Екзюпері закликає людей зберегти у собі дитинство, а отже, й душу, відкриту назустріч всесвіту. Кожна із команд-театралів внесла в розкриття теми твору щось своє, неповторне: учні БСШ №12 проілюстрували свій виступ електронною презентацією, створеною власноруч, юні актори Білоцерківської гімназії №2 та БЗШ №7 словами Маленького принца спробували довести, що в житті могли б бути й інші відносини, коли б люди намагалися “приручити” один одного, налагоджувати між собою зв`язки, коли б вони сприймали світ не очима, а серцем.
          Не втратила своєї актуальності серед сучасних читачів і повість Олександра Гріна “Пурпурові вітрила”, адже ця захоплююча романтична історія викликає в душі спалах почуттів, примушує задуматися над людськими вчинками та повірити в світле майбутнє, в те, що добро і любов завжди перемагають. Театральні постановки учнів БЗШ №3, БЗШ №17, Першої Білоцерківської гімназії №1 та майстерне виконання монологу Асоль ученицею БСШ №1 і її танок якнайкраще відобразили задум та ідею повісті “Пурпурові вітрила”.
         Добром та щирістю почуттів наповнені сторінки казки Аксакова “Червоненька квіточка”, інсценівку якої представили учні БСПМШ №16.
         Учасники конкурсу не оминули увагою і українську класику, зокрема комедію відомого драматурга, корифея театру України ХІХ ст. М.Старицького “За двома зайцями”.
         Цікаво та оригінально була представлена творчість класиків російської літератури О.Пушкіна, С.Єсеніна та О.Купріна. Учні Білоцерківського ліцею та БЗШ №22 декламували уривки із поеми “Полтава” та вірш “Бахчисарайський фонтан”, читці БСШ №9 познайомили слухачів із біографією Єсеніна та представили декілька його поезій, вихованці БЗШ №5 показали уривок із повісті Купріна “Олеся”, якій виповнилося 113 років.
        На розсуд глядачів були запропоновані твори письменників ХХ ст., які вже здобули славу та знайшли свого читача. Запам`яталися виступи учнів БЗШ №8 та БЗШ №20.
        У формі інтерв`ю відбулося знайомство із творчістю письменника-фантаста Жюля Верна та його героєм Діком Сендом, п`ятнадцятирічним капітаном.
  Організаторами конкурсу були Л.А.Швень, голова оргкомітету, методист науково-методичного центру управління освіти і науки, Л.Ф.Чупак, завідувачка центральної публічної бібліотеки м. Біла Церква, О.П.Григоренко, вчитель світової літератури БЗШ №6.
         Членами журі конкурсу були Ю.В.Гарматюк, голова ММО вчителів російської мови, Р.П.Григоренко, в.о. директора централізованої бібліотечної системи м. Біла Церква, В.В.Іваненко, учитель світової літератури БЗШ №20, Т.В.Коломієць, учитель образотворчого мистецтва БСШ №12, Л.О.Шабанова, завідувач бібліотеки БСШ №1, Т.О.Штереверя, учитель світової літератури ліцею.
         Не можна було не помітити, що команди-учасники кожної з шкіл приклали багато зусиль для того, щоб зробити свій виступ цікавим та оригінальним. Але який же конкурс без переможців! Гран-прі отримав колектив учнів Білоцерківського економіко-правового ліцею. У номінації “Театральна майстерність” І місце зайняли юні театрали БЗШ №20; у номінації “Декламаторська майстерність” перемогли читці БСШ №1; у номінації “Образотворче мистецтво” переможцем  стала учениця БСШ №1.
         І всі одноголосно прийшли до однієї думки, що книга – це діамант, і хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість і оновлення в часі, вони – живий організм, повітря, без якого не може жити і розвиватися людина. Книги – це кристалічний, щільно складений у сторінки наш багаторічний досвід, який робить безсмертним рід людський на землі.

  Ірина Мироняк, учениця БЗШ №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше