• Життя краплини

         28 листопада у літературній вітальні Центральної міської бібліотеки зібралися поціновувачі творчості талановитого літератора, журналіста, редактора – Миколи Івановича Осики. Увазі присутніх була представлена його нова книга “Життя краплини”, яка побачила світ тільки після смерті автора. У досить прохолодній залі бібліотеки ставало тепліше від спогадів друзів, колег журналістів, людей, які свого часу спілкувалися з Миколою Івановичем.
         Ведуча презентації, завідувачка методичним відділом Тетяна Біла, особисто знайома з літератором, зауважила, що Микола Осика був людиною широкої душі, чистої совісті і світлого сумління, виписуючи такими ж і своїх героїв, наділяючи їх аурою добра, благородства і високодуховності.
        “Життя краплини” – третя книга автора, найповніша і найкраща, але це тільки маленька частина його творчого доробку. Книга побачила світ за сприяння багатьох небайдужих людей: народного депутата України Володимира Полочанінова, міського голови Василя Савчука, депутата Київської обласної ради Івана Шилова, депутата Білоцерківської міської ради Олександра Марченка, підприємця, директора ПП “Валоїс” Івана Сердюка, видавця Олександра Пшонківського, журналістів, бібліотекарів.
        Любов Осика, вдова літератора, разом з головними редакторами газет “Замкова гора” та “Громадська думка” Вірою Строкач і Валентиною Храбуст впорядкували книгу і зробили комп`ютерний набір.
        Свою передмову до книги голова Білоцерківської міської та Київської обласної організацій НСП України Анатолій Гай назвав “Сповідь
  з-за межі вічності”. Справді, здається наче автор розмовляє зі своїм читачем саме з-за тієї межі, бо ще при житті він тонко відчуваючи ту грань, яку ніколи не можна переступати, доки ти вважаєш себе Людиною. Жити потрібно по совісті, творити добро, дарувати радість оточуючим, саме це і є щастя – такі його настанови.
        На презентації багато бажаючих висловили свою думку про нову книгу. Начальник відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради Петро Красножон сказав, що сьогодні, через свою книгу Микола Осика повертається до нас, його “Життя краплини” – це саме ті краплини краєзнавства, які і через 100 років будуть цікаві читачеві.
        Письменниця Галина Гай у виступі зупинилася на аналізі окремих творів майстра слова. Таїна Краєвська підкреслила, що Микола Осика людина, яка “писала світлом”.
        Бібліотекарі та читачі бібліотек, згадуючи спілкування з Миколою Івановичем, читали його твори, пригадували історії з життя і здавалося сам Микола Осика зі своєю теплою посмішкою спостерігав за подіями у літературній вітальні. Панувало відчуття, що зібралися добрі друзі віддати шану своєму товаришеві, який передчасно пішов з життя, залишивши по собі чудову книгу.
        Завідувачка відділом комплектування та обробки літератури Тетяна Дмитрівна Ніконенко, жителька Заріччя, сказала, що завдячуючи книзі вона наче знов поринула у дитинство. Книга подарувала їй незабутні хвилини радості. Завідувачка сектором бібліотеки-філії № 1 Майя Тарасенко зауважила, що наш світ стає добрішим та милішим, коли народжуються такі книги.
        Мемуарист Микола Касьян підкреслив, що Микола Осика, який редагував усі його чотири книги, був ще й напрочуд талановитим редактором.
        Перегорнути сторінки творчого життя Миколи Осики дала змогу книжкова виставка “Краса та сила слова”, назви рубрик якої є символічними: “Почути”, “Передумати”, “Пережити”.
        Світла пам`ять талановитому літератору. Сумуємо, бо він не з нами, радіємо, бо народилася його книга.

  Олена Бульда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше