• “Рокове ХХ століття” Миколи Касьяна

        Касьян М. Рокове ХХ століття (Події, таємниці, злочини). Кн. перша / Микола Касьян. – Біла Церква : Видавець Олександр Пшонківський, 2013. – 240 с.
        Ця книга є продовженням спогадів автора, які раніше побачили світ у двох попередніх книгах “Я родом з Волині” та “Під грифом “Цілком таємно”.
  Простежується активна позиція автора в громадському житті та його небайдужість до подій в колишньому СРСР, в Україні та у світі.
        У вступній статті Микола Касьян пише: “Чому я взявся за таку складну, майже астрономічну за обсягом і важливу тему? До Цього спонукало багато причин.
       

        Починаючи з 1988-90 років в часи так званої “гласності” (рос.) в пресі почали друкуватись деякі секретні архівні матеріали ЦК КІІРС, НКВС і КДБ інститутів історії, а також спогади й мемуари видатних історичних постатей СРСР і України. Також вийшли з друку сотні книг з історії СРСР, Росії, України та інших країн, як вітчизняних так і зарубіжних авторів про події, таємниці, злочини XX століття. Ці матеріали я збирав упродовж 23 років, передплачуючи чимало газет і журналів. Особливо багато друкувалось таких матеріалів в газеті “Аргументи і факти” (Москва).   
        Я також купував багато книг у Києві, Львові, Трускавці, Ковелі, Володимирі-Волинському, Білій Церкві. За всі ці роки придбав 180 видань, перелік яких вміщую в цій книзі, в розділі “Література”. Тільки за 2000-2012 рр. я придбав 78 книг, надрукованих у Москві, Мінську, Києві, Харкові, Львові, Луцьку. Отже, інформації дуже багато, але вона знаходиться в різних друкованих джерелах і не всім доступна та “по кишені”. Деякі факти я взяв також із телепередач “Російські сенсації” і “В пошуках істини”.
        Я вирішив вибрати цікаві, найголовніші і доступні мені події, таємниці та злочини на терені колишнього СРСР і коротко описати їх в цій книзі, бо дуже сумніваюсь, що бодай частина з них потрапить у новий підручник історії, який збираються написати українські і російські автори...
        На яких читачів я розраховую? Звичайно, що не на істориків, учителів, освічену українську інтелігенцію, а на простих громадян України, учнів, студентів, яким не доступна література на цю тему, бо коштує чималі гроші. Нам потрібно переосмислити своє минуле, усвідомити масштаби трагедії, які випали на долю українського народу і дати гідну відсіч тим, хто цього не визнає і брехнею прикрашає історію, обожнюючи тиранів та ідолів XX століття.
         Благослови, Господи, і дай мені сили здійснити задумане та написати ще одну книгу.”  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше