• Презентували нову книгу Таїни Краєвської

        30 жовтня у ЦБ відбулася презентація нової книги письменниці Таїни Краєвської “Випробування жінкою”.
        На презентації виступили редактор роману Володимир Іванців, який відзначив великий творчий потенціал письменниці і привітав авторку не тільки з виходом нової книги, а й з дорученням до кола романістів. Письменник Андрій Гудима, який допомагав працювати над рукописом, звернув увагу на інтригу роману, його сюжет і побажав працювати над виробленням власного стилю.
        Свої враження про книгу висловили художник-оформлювач книги письменниця Галина Невінчана, колега по перу Галина Гай, львів`янин, консультант по карпатських діалектах Олександр Кузьменко, заслужений працівник культури України Анатолій Кульчицький, бібліотечні працівники Тетяна Біла, Тамара Шпак, Світлана Хмільова, Ганна Нагорна.
        Начальник відділу культури і туризму міської ради Петро Красножон разом із вітальними словами вручив подяки Таїні Іванівні та редактору книги Володимиру Іванціву, який у цей день святкував 77-й день народження.
        Щодо самої книги, то роман буде затребуваний читачами постійно і знайде своє місце в сучасному літературному процесі.
        Прочитала книгу “Випробування жінкою” на одному диханні, наче викупалася у цілющій купелі, яка наповнена Євшан-зіллям закодованої національної пам`яті українства, духом моїх далеких пращурів та зовсім близьких родичів, нині покійних бабусь, дідусів, тітки Ганни, сусідки-знахарки баби Маріки Лобачки.
        Роман написаний під великим впливом класиків української літератури, зокрема знайшла тут дивовижно-яскраві пейзажі, оригінальні образки карпатської незайманої первозданної природи і побуту поетичної прози такі ж талановиті, як і в “Тінях забутих предків” Михайла Коцюбинського; яскраві, влучні, іскрометні діалоги Івася з мамою, батьком та братом Федором щодо характеристики спасівських дівчат продовжують традиції “Кайдашевої сім`ї” Івана Нечуя-Левицького, а листи Івана до Ірини порівнюю з безсмертними листами Івана Мазепи до Мотрони Кочубеївни. Зустріч головних героїв роману – вівчаря з полонини та київської художниці зображена в дусі Панаса Мирного (розділ “Польова царівна” роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні”).
        Манера творчості Таїни Іванівни – етнографічно-реалістична, адже людські почуття, душевні переживання, які описує письменниця, не залишають байдужими читача від першої до останньої сторінки роману. Мисткиня тонко аналізує настрої та почування своїх героїв: материнську тугу, жіночі сподівання, батьківські хвилювання, бабусині пророцтва, мудрість братов۬ої Василини.
        Зовнішні події у романі поступаються перед думками і почуваннями героїв, їхньою людською суттю. Розкриття психологічної складності образів Івася, баби Палагни, Йосипа, Марти, Ірини, Едгара, Антона – це пошук себе письменницею.
        Роман соціально-психологічний і хоча, на мою думку, суто жіночий, проте романтичність чоловічих образів, майстерно виписаних авторкою, буде цікавим і сильній половині. А ще цей твір, як свіжа вранішня зоря і чистий, як краплинка роси на пелюстках любистку, запашний, як цвіт материнки і лірично-романтичний, як пелюстки лісової ромашки, захоплюючий і цікавий.
        Письменниця повертає людину до своїх першовитоків, допомагає опанувати філософію буття, розкриває святість почуттів між жінкою і чоловіком, вчать добру.
        Вживання говірок гуцулів авторкою додає роману колориту, а “співуча говірка” героїв – автентичності.
        Утвердження сімейних цінностей, збереження пам`яті роду, чистоти людських взаємин, вшанування жінки взагалі та покоління перед жінкою-матір`ю і, основне, величний гімн коханню, піднесення любові до вершини людського буття – ось про що роман Таїни Краєвської “Випробування жінкою”, а ще у ньому оспівана велика шляхетність, порядність, людяність, культура почуттів, відповідальність і сила духу людини-творця.
        Теза роману: оточуюче середовище формує свідомість людини і визначає її морально-етичні цінності, якнайкраще доведена зображеними нею літературними героями і підтверджує ще одну істину – все велике у світі від жінки.

  Тетяна Біла.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше