• .ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

  Духовні скарби цивілізації .

  Книги - кораблі думок, які мандрують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. Це величезна книжкова країна, у якій зібрано найрізноманітніші історії, пригоди, романтичні історії й детективи, наукові енциклопедії, словники та ще величезні стопи, полички, шафи різної літератури, починаючи від самих найдавнішних часів до сьогодення. Як і в будь – якій чарівній країні існує свій провідник, або ж добрий маг – чарівник, який завжди допоможе та порадить. У нас це – бібліотекарі. Вони своєю професією ніби доторкаються до всіх інших людей, спеціальностей, адже постійно спілкуються з рядом наукової, методичної та спеціалізованої літератури.


  Бібліотекарі – це люди , які люблять книги, а отже й розуміють та прославляють їх, а якщо звеличують, то беруть на себе велику відповідальність за розвиток і вдосконалення людини як особистості. Як незгасимий смолоскип книга освітлює життя кожного. Мабуть, в місті немає людини, яка хоча б раз в житті не переступала поріг бібліотеки. Буває іноді, коли приходиш до чарівної країни книг, то дивуєшся, як їм, бібліотекарям, вдається з такої величезної кількості літератури на поличках, знаходити саме необхідну читачеві, та ще й знати про що розповідає кожна книга.

  Одвічно ставлення до книги було мірилом цивілізованості, інтелекту й духовності здорової нації, народу. Значну увагу бібліотекам приділяє міська влада, щороку передплачуються періодичні видання, хоча і повільно, але ремонтуються приміщення бібліотек, виділяються кошти на придбання книг. З днем бібліотекаря невтомних, завжди усміхнених жінок прийшло вітати багато гостей .Хранителів неоціненного скарбу книги поздоровив М.Антонюк, заступник мера. Він висловив величезну й щиру вдячність бібліотекарям за ту копітку роботу, яку читачі не завжди бачать, а влада й держава часом не належно оцінюють. М.Антонюк також розповів про поетапне відновлення системи бібліотек, прагнення міської влади щодо її розвитку й вдосконалення. Одним з перших етапів на цьому шляху є побудова бібліотеки на м-ві Піщаному.

  Заступник мера кращих працівників бібліотечної системи нагородив нагрудним знаком “Відзнака міського голови”. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальність були відмічені Тетяна Біла, Євген Чернецький та Сергій Прищепенко, а провідних працівників бібліотек вшанував подяками. Серед них Олександр Давиденко, Ганна Нагорна, Лариса Костюк, Інна Луценко, Ніна Сорокун, Людмила Чупак, Олена Дученко та інші.

  Зі святом своїх працівників привітав Петро Красножон, директор Білоцерківської міської бібліотечної системи. Кращих бібліотекарів він відзначив подяками та грамотами: Валентину Шлапацьку, Ксенію Гнуду, Вадима Висовня, Тетяну Черненко, Тетяну Чернявську. Бібліотечна система постійно співпрацює з багатьма закладами освіти, колективами музичних шкіл, письменниками, засобами масової інформації. Деяких представників ЗМІ П.Красножон теж відмітив подяками. Допомагають вдосконаленню та розвитку бібліотечної справи меценати й підприємці, які завітали на свято з цінними подарунками. Зокрема , Міжнародний благодійний фонд подарував книгу “Україна – козацька держава”, Благодійний фонд “Бєл – Сталь” – чек на три тисячі гривень для придбання дитячих книг. Директор бібліотечної системи від свого жіночого колективу отримав в подарунок українську вишиванку.

  Людина, яка читає , постійно вдосконалюється, стає набагато освіченішою, розумнішою та духовно збагачується. Книжки слід не прочитувати, але читати і перечитувати. Навіть у свій час Ф.Достоєвський сказав: ”Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Життя зробить усе інше”.

  Олена Московченко

  Гриф .-2007 .-3 жовтня.-С.16.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше