• Доки буде Україна, поки будуть козаки

        14 жовтня бібліотекарі філії №2 провели пізнавальні, веселі козацькі забави “Доки буде Україна, поки будуть козаки” для учнів 3-А, 4-А класів БЗШ №11. Захід присвятили Дню українського козацтва та християнському святу Покрови Пресвятої Богородиці, яка була покровителькою українських лицарів.
        Була оформлена книжкова виставка “Україна – козацька земля”. Бібліотекарі розповіли, як з`явилась Запорізька Січ, про військову підготовку та побут козаків. Особливо зацікавила дітей розповідь про козацькі звичаї та традиції, які можна брати за приклад і сьогодні, а саме – побратимство, коли кожен козак мав вірного товариша і дружбу цінували чи не найвище. Існувала заборона появи жінки на Січі, викликана не зневагою, а високою шаною та відповідальністю козака перед матір`ю, дружиною, дівчиною. Особливо ганебним злочином вважалася зрада кохання або дружби. Козаки були впевнені, якщо хтось здатний зрадити близьку людину, то він зрадить і Батьківщину.
        Пізнавальною була розповідь про сучасні українські прізвища, величезна кількість яких з`явилась саме в Запорізькій Січі. За прізвищем можна дізнатися, якими ремеслами займалися наші предки, з якої місцевості прибув козак, за особливостями зовнішнього вигляду, вдачі, властивостей поведінки запорожців.
        Цікавими були факти про козацькі човни-чайки, характерників, бойове мистецтво “гопак” тощо.
  Юним пізнайкам була запропонована вікторина “Що означає козацьке слово” та конкурси на швидкість, спритність, кмітливість.
        У підростаючого покоління такі заходи  пробуджують і формують патріотизм, високі лицарські якості, силу волі і духу. 
        Історія козацтва викликала у дітей захоплення і бажання дізнатися більше про наше славне минуле, про легендарне і неповторне явище – Запорізьку Січ.

                                                 Жанна Харченко, бібліотекар філії №2.
                                                                                            Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше