• Духовні центри цивілізації використовують новітні технології

  Своє професійне свято бібліотекарі України відзначають одночасно зі святом Віри, Надії, Любові та Софії. І, мабуть, це досить символічно, адже у бібліотеках працюють здебільшого тендітні жінки з цими славними іменами. На своїх ніжних плечах вони частенько виносять «тяготи культури», адже і книжки носити, і полиці пересувати, і зберігати дорогоцінну інформацію людства доводиться саме їм. Директор централізованої бібліотечної системи міста Біла Церква Петро Красножон не перший рік вміло керує цим «жіночим королівством», а на сцені обласного театру ім. Саксаганського в Білій Церкві 28 вересня з шаною та задоволенням привітав усіх працівників бібліотек із професійним святом.


  За словами Заслуженого працівника культури П. Красножона, ЦБС обслуговує 52 тисячі читачів віком від 2 до 100 років, бібліотечна система намагається переходити на більш сучасні інформаційні методи: «Вже три роки в нашій системі працює Інтернет-центр, а до кінця року, сподіваємося, до Інтернету буде підключено ще 6 бібліотек».

  Урочисті привітання цього вечора стосувалися не лише бібліотекарів, але й технічних працівників бібліотечних закладів, а також друзів та благодійників.

  Прозвучали поздоровлення від заступника білоцерківського міського голови М. Антонюка: «На жаль, десяток років тому був період, коли читач забув дорогу до бібліотеки, але наразі ситуація змінилася. Тим паче, в сучасній бібліотечній системі використовуються новітні технології, ведеться електронний облік. Радує, що з`являються нові автори, нові книжки. Особлива вдячність працівникам бібліотечної системи за клопітку працю з книгами, з читачами. А міська влада намагається допомогти: ведуться ремонти бібліотек, сподіваємося, що зможемо покращити умови бібліотеки на вул. П. Запорожця, що реалізується заплановане будівництво бібліотеки на масиві Піщаному. Від білоцерківського міського голови було вручено три нагрудні знаки «Відзнака міського голови», подяками міської ради депутатів, обласного управління культури були відзначені кращі працівники бібліотек міста - Н. Сорокун, Л. Чупак, М. Джура та ін. Під час урочистої частини було вручено грамоти та подяки за співпрацю з бібліотеками - представникам освітніх закладів, педагогічних колективів музичних шкіл, засобам масової інформації, громадським організаціям, видавництвам, благодійним організаціям, місцевим письменникам.

  У рамках співпраці із громадськими організаціями школярі отримали нагороди - дипломи за перемогу в конкурсі «Кращий читач-2007», а також останню книжку про Гаррі Поттера (які вручила дітям голова фонду «Допомога дітям Чорнобиля» О. Іванова). Директор ЦБС Петро Красножон приймав привітання від колег, зокрема, від директора ЦБС Білоцерківського району Л. Зінченко. А особливим видався подарунок від бібліотечного жіноцтва: чарівні працівники бібліотек подарували «верховному отаману ЦБС» справжню українську вишиванку, яку він привселюдно пообіцяв вдягати на свята. Зала театру була заповнена повністю винуватцями та гостями свята. Тим приємнішим став подарунок: театральні підмостки Білої Церкви збагатилися новою виставою «Ромео і Джульєтта», прем`єра якої відбулася саме цього дня (хоча офіційно вона була зіграна наступного дня - і тоді глядацька аудиторія також заповнила абсолютно всі місця!). Характерно, що цього театрального сезону на «саксаганську» сцену прийшло багато акторської молоді.

  Щодо показу вистави під час свята Дня бібліотечних працівників, мабуть, це дуже символічно: духовні цінності, культурні надбання та життєва мудрість, накопичена за багато століть у книжках, що зберігаються в бібліотеках, потім оживають на театральній сцені або приходять до нас із телевізійних екранів. Дуже важливо донести до читача духовні принципи, викарбовані сторіччями.

  Наталія Вереснева.

  Копейка .-2007 .- 2 октября .-С.3.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше