• Бібліотека в житті білоцерківців

        Вже третій рік поспіль гостинно відкриває свої двері бібліотека №10  для зібрання членів клубу “Чарівна мить” Академії пенсіонерів мікрорайону Піонерська. І не один раз на тиждень, а майже кожного дня. Тут проводяться не тільки загальні заходи, а збираються ще й групи пенсіонерів за інтересами. В понеділок зранку лунають пісні ансамблю “Спадщина”, у них у цей час репетиція. В середу запрошує всіх на майстер-класи “Творча майстерня”. В четвер відбувається загальна зустріч, до якої бібліотекарі готують найрізноманітніші матеріали, запрошують цікавих людей. А в п`ятницю для прихильників  здорового способу життя організована “Школа здоров`я”, а для тих, хто полюбляє працювати на дачі – клуб “Розумна дача”. Так що нудьгувати бібліотекарям не доводиться. Адже крім  Академії пенсіонерів, вони проводять ще й безліч заходів для дітей, залучаючи їх до вивчення живого слова книги, нашої культури та історії, ознайомлюючи з різними видами мистецтва.
         У нашу рідну бібліотеку-філіал № 10, що розташована по вул. Крижанівського,8, ми приходимо, як додому. Знаємо, що тут двері відчинені повсякчас для всіх відвідувачів, привітні бібліотекарі та невгомонна  завідуюча Ганна Григорівна Нагорна завжди знайдуть добре слово та потрібну книгу чи публікацію. Тут можна поспілкуватись з однодумцями, наповнити душу новими враженнями та знаннями. 
        З нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, ми – пенсіонери також захотіли привітати з дорогих нам людей – бібліотекарів. То ж і загальний захід 3 жовтня  був присвячений саме роботі бібліотек. Ганна Григорівна розповіла історію заснування бібліотек на Україні взагалі, починаючи від бібліотеки Ярослава Мудрого до сьогодення, зупинилася безпосередньо на  історії створення та діяльності бібліотеки-філії № 10,  поділилася перспективами її розвитку, організації  виставок та музею.  Потім нам продемонстрували цікавий фільм про найвидатніші бібліотеки світу.  А далі були прості та щирі слова вдячності за нелегку, але таку потрібну працю. Заслужений діяч культури Анатолій Іванович Кульчицький, постійний читач бібліотеки, висловив свою думку, що до важливої ролі бібліотек в культурному житті міста. Більшість академістів  також є  читачами  філії № 10. Отже свою вдячність бібліотекарям висловили Юрій Петрович Кривенда, Любов Дмитрівна Лимар, Людмила Василівна Іванова, пролунало пісенне вітання від ансамблю “Спадщина”. 
        Наприкінці зустрічі всі прийшли до висновку: якщо вмре книга, то не виживе і держава, бо саме в книзі закарбована її душа. Ніякий Інтернет не замінить живого слова книги,  аромату її сторінок, можливості  безпосередньо поринати в життя її героїв і перечитувати ще і ще раз улюблені рядки з тієї чи іншої сторінки. Книга  жива, живе своїм життям, з нею можна спілкуватися, як з кращим другом.  Читати книгу в Інтернеті, все рівно що дивитися виставу по телевізору, або спілкуватися з рідними по скайпу. Втрачається жива енергія людини, її присутність. То ж ми впевнені, що це зрозуміють і наші діти, і ніколи не поміняють живу книгу на холодний відблиск монітору.
                     

              Ірина Гуральник, координатор клубу “Чарівна мить”.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше