• Нове краєзнавче видання

          Книжкові фонди бібліотек ЦБС поповнилися новою краєзнавчою книгою “Українське село. Зажинки до родовідної книги Потіївки на Білоцерківщині”, автором якої є наш колега Євген Чернецький, завідувач відділом інформаційно-краєзнавчої роботи.
          Потіївка і її околиці є одним з багатьох у чомусь унікальних, а в чомусь типових мікросвітів, з яких складається Україна. Зібрані в цій книзі відомості дозволили зробити значний крок у дослідженні мешканців цих теренів, їхньої родової структури, світогляду, прагнень та діянь. Село лежить на теренах, означених прадавніми пам`ятками – городищами та курганами. Тутешня земля насичена уламками посуду, різноманітними предметами побуту та монетами, що засвідчують кількатисячолітню історію її мешканців.
          Їхній світогляд відбився в багатьох культових центрах. В них сконцентрувався досвід взаємодії людини, як частини природнього середовища, з планетою та Всесвітом. Цей досвід, який ми окреслюємо як традиційний світогляд, зберігся до наших днів у вигляді народної мудрості і щоденної практики.
          Краєзнавчі дослідження, зокрема, села Потіївки на Білоцерківщині, мають на меті привернути увагу людей до минулого, яке за допомогою мудрих правил дозволяло більш гармонійно існувати в природі. Ця книга має вплинути на свідомість, спонукати до формулювання питань та пошуку відповідей. Людина має усвідомити ганебність байдужості та бездіяльності.

    Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше